Vieną rytmetį nubudę Naujojo Pietų Velso (New South Wales) gyventojai pamanė, jog netoliese nelaimę bus patyręs šampūną gabenantis tanklaivis - visas pakrantės regionas pasidengė kalnais putų...Tačiau paaiškėjo, jog tanklaiviai čia niekuo dėti - pats vandenynas sumąstė išsivalyti nuo visokiausių nešvarumų ir juos sugrąžinti patiems žmonėms.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Jūros putos padengė 48 km ilgio pakrantę. Uolos, papludimiai ir net pakrantės nameliai atsidūrė po putų sluoksniais. Kas gi čia įvyko? Tiksliai niekas nežino, tačiau mokslininkai spėja, jog putos galėjo susidaryti dėl jūros druskos, žmonių išpilamų chemikalų, nugaišusių žuvų ir jūros augalų likučio mišinio.
Toks mišinys nuolat "maišomas" galingų vandenyno srovių ir susidarę oro burbulai iškelią masę į vandenynų paviršių, kur ir ima formuojasi putos. O pučiant palankiam vėjui, visas šis "gražumynas" atneštas prie kranto.
Jeigu ši hipoteze teisinga, tuomet toks reiškinys turėtų karts nuo karto kartotis. Taip ir yra, tik paskutinį sykį pakrantė šitaip gausiai suputojo prieš 30 metų, tad dalis gyventojų jau tiesiog viską buvo pamiršę.
Pažiūrėti gražu ir minkšta, bet kai žinai iš ko jos galėjo susidaryti, noras po tokias putas pliuškentis gana greitai praeina...