Chameleonai (lot. Chamaeleonidae, angl. Chameleons, vok. Chamäleons) - driežų pobūrio šeima. Tai labai specializuoti driežai, prisitaikę gyventi medžiuose. Turi stveriamąsias priešpriešais išsidėsčiusiais pirštais galūnes ir kibią uodegą. Akis gali kraipyti nepriklausomai vieną nuo kitos. Juda lėtai, vabzdžius gaudo labai toli išmetamu lipniu liežuviu. Patinai turi skiauterę ar ragus ant galvos. Žodžiu gyvūnėlis be galo tinkamas prancūziškoms meilės scenoms :)
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Keičia kūno spalvą išplėsdami ar sutraukdami odoje išsibarsčiusias pigmentines ląsteles - chromatoforus. Jei chromatoforai išsiplečia, oda patamsėja dėl melanino pasiskirstymo ląstelėse, o jei chromotoforai susitraukia, tada oda pašviesėja. Šitaip sukuriama daug skirtingų spalvų ir odos raštų.
Stebint gyvūną, daug ką galima pasakyti apie jo odos spalvą. Jei chameleonas „išbalęs“, vadinasi greičiausiai jis patinas ir parodo savo dominavimą pasirinktoj teritorijoj, jei spalva labai ryški – gyvūnas stresuoja, greičiausiai dėl naujų gyvenimo sąlygų. Chameleono spalvoje atsispindi ir netinkamos laikymo sąlygos, per mažas apšvietimas ir temperatūra. Kai jie nori sušilti, jų kūnas patamsėja
Chameleonai – gyvūnai su charakteriu. Visi jie būna aktyvūs dienomis, naktimis ilsisi. Chameleonai – labai „nekantrūs“, ypatingai savo lyties atstovams. Pvz: jei bus du patinai, ir vienas iš jų jaus kito pranašumą, tai silpnesnis chameleonas nesimaitins, kol numirs. Chameleonai daugiausiai maitinasi įvairiais bestuburiais ir pelių jaunikliais. Didesnės rūšys – paukščių jaunikliais, kitų driežų kiaušiniais. Ypatingą dėmesį chameleonai skiria musėms ir svirpliams.