Tatuiruotės - efektyviausias būdas vakcinai į kūną įvesti?  (3)

Tikėtina, jog ateityje geriausia apsaugos priemonė nuo greitai plintančių ligų, tokių kaip paukščių gripas, bus vakcina, kurią gydytojai... ištatuiruos ant jūsų odos. Mokslininkai šiuo metu eksperimentuoja su šiek tiek modifikuotais tatuiravimo įrankiais, kuriais į žmogaus kūną galima įvesti DNR vakciną - tai potenciali naujos kartos vakcinos forma, kurią būtų galima gaminti dideliais kiekiais ir kovoti su ŽIV, gripo, maliarijos ir kitų ligų sukėlėjais.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

DNR vakcinos išrastos jau kuris laikas, tačiau mokslininkai seniai ieškojo būdų, kaip jas efektyviai įvesti į organizmą. Naująjį metodą sukūręs Heidelbergo (Vokietija) Vėžio Tyrimų Centro mokslininkas Martin Müller teigia, jog "Tatuiravimas gali leisti sukurti visiems finansiškai "įkandamas" DNR vakcinas".

DNR vakcinos yra "programuojamos" - jas galima genetiškai modifikuoti, kad jos imituotų bet kokius virusus, ir "apgauta" imuninė sistemą greitai pasiruoštų gynybai prieš potencialų pavojų. Priešingai nei įprastinėse vakcinose, čia nenaudojami nukenksminti tos pačios ligos virusai.

Mokslininkų teigimu, lyginant su iki šiol naudotais DNR vakcinų injekavimo metodais, naujasis išradimas leidžia pasiekti 200 kartų geresnę reakciją. Atlikdamas tyrimus, Müller modifikuotais įrankiais ištatuiravo peles DNR, užprogramuota kurti žmogaus papilloma viruso baltymus. Taip buvo sugeneruotas didelis kiekis antikūnių - baltieji kraujo kūneliai greitai prisiderino prie šių antigenų.

Vienintelis šiuo metu žinomas naujojo metodo trūkumas yra tatuiravimo metu sukeliamas ir po jo kurį laiką liekantis skausmas. Jo negalima išvengti, nes tatuiravimo metu padaromi mikroskopiniai sužeidimai yra esminis veiksnys norint pasiekti efektyvią imuninę reakciją. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(1)
(0)
(0)

Komentarai (3)