Naujo tipo pagalbiniai robotai kitų planetų tyrimams (Video)  (3)

Jungtinės NASA ir Caltech inžinierių pajėgos konstruoja naujo tipo savaeigį pagalbinį robotą, pritaikytą kitų planetų tyrimams – pavyzdžiui Mėnulio arba Marso.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naujos konstrukcijos roveris yra gana neįprastas tiek pagal savo išvaizdą, tiek ir pagal pravažumą – jeigu tradiciniams NASA zondams kalvotos vietovės kelia nemažai rūpesčių, tai šis robotukas tarsi sutvertas tokiems iššūkiams. Įrenginys sugeba įveikti net pusės metro aukščio kliūtis. Axel pavadintas robotas turi vieną „ranką“, kuri skirta tiek mėginių paėmimui, tiek ir judėjimo pagalbai įveikiant kliūtis. Ranka sugeba judėti 360 laipsnių kampu aplink centrinę roboto ašį, tad jos pritaikymas yra gana universalus. Tiesa, šis robotukas nėra skirtas savarankiškoms kosmoso misijoms. Tai greičiau pagalbinis zondas mažiau manevringam roveriui – Axel galima nuleisti nuo stataus šlaito, per kalvotas vietoves, kur jis paima mėginius ir sėkmingai su troso pagalba „pritraukiamas“ link centrinio tyrimo roboto.

Tad Axel privalo būti ne tik manevringas, bet ir pakankamai lengvas. Dabartinė jo masė siekia 22 kg, tačiau inžinieriai ją ketina sumažinti iki 10 kg. Daugiau apie projektą galima sužinoti šiame video intarpe.

Priminsime, jog inžinieriai jau kuris laikas suka galvas kaip palengvinti sunkiai prieinamų vietovių tyrimus. Mes jau rašėme apie vieną iš galimų analogiškų sprendimų - pripučiamus tyrimų „rutulius“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)

Susijusios žymos: