Virusai padeda kovoti su antibiotikams atspariomis bakterijomis  (3)

Atlikus klinikinius bandymus paaiškėjo, jog virusai, ryjantys bakterijas, kurios sukelia sekinančias ausų infekcijas, gali tapti naujausiu ginklu kovoje su antibiotikams atspariomis bakterijomis, rašoma žurnale „New Scienists“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Bakterijos sugeba prisitaikyti prie antibiotikų ir tapti jiems atsparios, išskirdamos enzimus, kurie juos sunaikina, arba pašalindamos juos iš savo ląstelių. Kadangi bakterijų atsparumas antibiotikams trukdo gydyti daugelį ligų, įskaitant plaučių uždegimą, salmoneliozę ir tuberkuliozę, tai tampa vis opesne visuomenės sveikatos problema.

Bakteriją Pseudomonas aeruginosa, kuri sukelia ausų infekcijas, ypatingai sunku įveikti, nes ji sugeba „apsigaubti“ biologine plėvele – sacharozės ir proteinų sluoksniu – ir tampa iki 1000 kartų atsparesnė antibiotikams nei kitos tos pačios rūšies bakterijos, neturinčios šios plėvelės.

Tyrimo metu vienintelė dozė preparato „Biophage-PA“, kurį sudaro virusas, atakuojantis tik Pseudomonas aeruginos bakteriją, sėkmingai išgydė pacientus, ilgai sirgusius antibiotikams atspariomis ausų infekcijomis.

Svarbiausias terapijos komponentas – virusai, vadinami, bakteriofagais. Šie „bakterijų valgytojai“ suardo biologinę plėvelę ir sunaikina bakterijų ląsteles, neliesdami kitų, naudingųjų organizmo bakterijų.

Andrew Wrightas iš Londono ausų ligų instituto ir jo kolegos tyrė 24 ligonius, sergančius sunkia ausų infekcijos forma. Pusė savanorių buvo gydomi „Biophage-PA“ preparatu, likusieji – placebu.

Abiejų grupių pacientams sumažėjo pūlių išsiskyrimas, skausmas ir uždegimas, tačiau preparatu gydomoje grupėje šie pokyčiai buvo dukart ryškesni. Šios grupės pacientų organizme gerokai sumažėjo patologinių bakterijų, o placebą vartojusių pacientų grupėje nebuvo pastebėtas bakterijų sumažėjimas. Po šešias savaites trukusio gydymo bakteriofagais, trys pacientai visiškai pasveiko.

Taip pat yra ir kitų šio gydymo privalumų. Kovojant su infekcija pakanka vienos „Biophage-PA“ dozės, skirtingai nei antibiotikų, kurių kursą reikia gerti reguliariai, o pacientams pamiršus baigti jį iki galo, bakterijų atsparumas auga. Įprasti antibiotikai taip pat gali pakenkti klausai, nes jie naikina mažyčius gležnus plaukelius, perduodančius garsą.

Aut. teisės: delfi.lt
(1)
(0)
(0)

Komentarai (3)