Klimatas veikia strazdų giesmes  (0)

Pasak JAV mokslininkų, nepastovus klimatas veikia paukščių čiulbėjimą – tam, kad jie išgyventų, giesmės turi būti kūrybiškesnės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Teigiama, kad paukščių patinų čiulbama melodija, skirta sužavėti patelėms, signalizuoja apie jų intelektą. Žurnale „Current Biology“ publikuota studija rodo, kad patelės renkasi patinus, kurių dainavimo įgūdžiai įspūdingiausi, – vadinasi, jie yra pakankamai protingi, kad išgyventų atšiauriame klimate.

Daktaras Carlosas Botero, vienas iš studijos autorių, studijavo 29 strazdų rūšių čiulbėjimą, fiksavo skirtingas čiulbamas natas, garsų skaičių bei įgūdžius pamėgdžioti kitus garsus.

Pasak mokslininko iš Šiaurės Karolinos universiteto, tarp paukščių čiulbesio ir klimato matoma „stipri sąsaja“. „Paukščiai negimsta žinodami, kaip reikia dainuoti, – tai jie išmoksta. Faktas, kad patinai dainuoja įvairesnes dainas ten, kur klimatas yra nepastovus, reiškia, kad tam tikrą seksualinį protinių gabumų pasirinkimą“, – teigia mokslininkas.

Jis pridūrė, kad vietos klimato kaita – priklauso, ar ji pastovesnė, ar ne, – yra puikus rodiklis, atskleidžiantis paukščių gyvenimo sąlygas. „Išgyvenimas ir reprodukcija tampa daug sudėtingesni, kai oras yra nenuspėjamas, nes nežinia, kada atsiras ir kaip ilgai bus maistas“, – sakė C. Botero.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: