Kodėl Rusija taip trokšta JAV drono nuolaužų – kas žinoma apie MQ-9 „Reaper“ technologiją (Video) ()
Pasirodė informacijos, kad Rusija jau siekia atgauti JAV drono nuolaužas. Kodėl ji jo taip trokšta ir kokias technologijas galėtų gauti.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tokie dronai pirmiausia skirti žvalgybai, tačiau prireikus gali atlikti tikslius smūgius, teikti oro paramą, ieškoti, vadovauti kitiems orlaiviams, lydėti kovinius vienetus ir vilkstines.
„General Atomics Aeronautical Systems“ gaminamas MQ-9 „Reaper“ turi gebėjimus rinkti ilgalaikę žvalgybos informaciją, įskaitant plataus diapazono jutiklius ir kelių režimų ryšių kompleksą. Net pagrindinė UAV versija turi daugiaspektrinę valdymo sistemą, pagrįstą monochromine televizijos kamera, infraraudonųjų spindulių jutikliu ir trumpųjų bangų infraraudonųjų spindulių kamera. Kariškiai gali peržiūrėti vaizdo įrašus iš kiekvieno komponento atskirai arba sujungti juos į vieną srautą.
„Reaper“ taip pat aprūpintas lazeriniu nuotolio ieškikliu ir taikinio žymekliu, kuris tiksliai nustato taikinius tolesnei atakai naudojant didelio tikslumo amuniciją, pavyzdžiui, „Unit-12 Paveway II“ bombas arba „Hellfire“ raketas. Be valdomų, MQ-9 gali gabenti tiesioginio valdymo ginkluotę: GBU-38 ir GBU-54. Dronas objektams aptikti naudoja sintetinį diafragmos radarą. Naudingasis krovinys gali būti keičiamas priklausomai nuo kovinės misijos.
MQ-9 „Reaper“ aviacijos kompleksą sudaro keturi UAV, antžeminė valdymo stotis, pagrindinis „Predator“ palydovinio ryšio kanalas ir atsarginė įranga. Pilotas visą laiką turi valdyti droną, padedamas asistentų, atsakingų už jutiklius ir ginklų nukreipimą. MQ-9 gali pakilti ir leistis tik tuose aerodromuose, kuriuose sumontuota antžeminė duomenų terminalo antena, o palydovai palaiko ryšį už operatorių matomumo ribų. Vieno komplekso kaina vertinama 56,5 mln. USD.
MQ-9 pirmajam skrydžiui pakilo 2001 metais, o JAV kariuomenėje naudojamas nuo 2007 metų. Šis dronas buvo naudojamas visuose karščiausiuose taškuose nuo Irako ir Afganistano, iki Libijos.
MQ-9 „Reaper“ charakteristikos:
- Variklis: „Honeywell“ TPE331-10GD turbopropelerinis variklis
- Sparnų plotis: 20,1 m
- Ilgis: 11 m
- Aukštis: 3,8 m
- Svoris: 2223 kg (be krovinio)
- Maksimalus kilimo svoris: 5307 kg
- Naudingoji apkrova: 1701 kg
- Maksimalus greitis: 444 km/val.
- Skrydžio nuotolis: 2592 km
- Skrydžio trukmė: iki 24 val.
- Aukštis: iki 15 240 m