„Tai skandalas. Ukrainos atstatymas neįmanomas.“ Skelbiama, kas įvyko Ukrainos atkūrimo konferencijoje Londone  ()

Kilo problemos dėl Ukrainos atstatymo.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2023-06-22 „Tai skandalas. Ukrainos atstatymas neįmanomas.“ Skelbiama, kas įvyko Ukrainos atkūrimo konferencijoje Londone  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kyjivo ekonomikos mokyklos prezidentas ir Zelenskio administracijos patarėjas Tymofejus Mylovanovas pasidalino savo pirmaisiais įspūdžiais iš Londone vykusios Ukrainos atkūrimo konferencijos ir išskyrė 5 problemas, kurios kliudo Ukrainos atstatymui:

  1. Suinteresuotosios šalys
  2. 500 mlrd. JAV dolerių
  3. Korupcija
  4. Rusijos turto konfiskavimas
  5. NATO ir ES

„Tai, ką vadinu suinteresuotųjų šalių problema, yra tarptautinių agentūrų interesų konfliktas tarp jų suinteresuotųjų šalių ir Ukrainos gerovės. Šių agentūros paslaugų reikia daugiau nei 100 šalių, o agentūra negali tapti 90 proc. portfelį turinčia Ukraina“, - teigia T. Mylovanovas.

Taigi agentūra atsisakė finansavimo ir paslaugos Ukrainai neteikiamos. Tai yra skandalas.

Rekonstrukcijai reikalingos lėšos (500 mlrd. dolerių) yra milžiniškos. Neįmanoma įsivaizduoti, kad Vakarų vyriausybės po karo galės lengvai paaiškinti rinkėjams, kodėl šios lėšos turėtų būti skiriamos Ukrainai. Juk karas vis tiek būtų pasibaigęs, ar ne?

Bet tai tik 1 proc. metinio Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalių BVP. Arba 0,1 proc., jei paskirstytume per 10 metų.

 

Ir tai tikrai daug mažiau nei gynybos biudžetų padidėjimas, jei Ukraina žlugs, rašo Mylovanovas.

Korupcija nėra tik Ukrainos problema. Tai bendra Vakarų ir Ukrainos problema. Korumpuoti fondai yra ES ir Vakaruose. Ukraina ir Vakarai turėtų bendradarbiauti, kad užtikrintų, jog korumpuoti pareigūnai ir verslininkai, dalyvaujantys didžiojoje korupcijoje, būtų patraukti atsakomybėn.

Rekonstrukcijai reikės pradinių lėšų. Didelės sumos. Rusijos turtas yra lengviausiai prieinamas šaltinis. Tačiau politikai bijo šį turtą konfiskuoti. Rusija jau de facto konfiskavo daug Vakarų turto ir įmonių, nelaukdama, kol Vakarai žengs žingsnį.

 

T. Mylovanovas teigia, kad korumpuotų lėšų laikymas demokratinio pasaulio finansų sistemoje sukuria paskatas verslui būti korumpuotam ir atveria kelius korupcinei... Taigi reikėtų šiuos klausimus traktuoti kaip nacionalinio saugumo problemą.

Ukraina liks pilkojoje zonoje, kol netaps ES ir NATO nare. Be to neįmanoma jokia rekonstrukcija. Jokių rimtų privačių lėšų neatsiras.

„Taigi, Ukraina turėtų įstoti, jei norime, kad Ukraina atsidurtų šioje pusėje naujos takoskyros, atsirandančios tarp šalių demokratijos ir diktatūrų. Jei nenorime, būtų sąžininga tai pasakyti“, - argumentuoja T. Mylovanovas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(44)
(11)
(33)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: