„Per plauką nuo katastrofos“. 140 žmonių. Britų povandeninis laivas su balistinėmis raketomis pateko į „pavojaus zoną“  ()

Į Atlantą turėjo įplaukti Vanguard klasės branduolinis povandeninis laivas su 140 žmonių įgula. Tam tikru momentu buvo nustatyta, kad sugedo gylio jutiklis.


Vanguard klasės branduolinis povandeninis laivas
Vanguard klasės branduolinis povandeninis laivas
© CPOA(Phot) Tam McDonald (atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vanguard_at_Faslane_03.jpg

Britų karinio jūrų laivyno Vanguard klasės branduolinis povandeninis laivas su balistinėmis raketomis „Trident 2“ beveik nuskendo Atlanto vandenyne. Apie tai lapkričio 19 d. pranešė „The Sun“.

Leidinio teigimu, povandeninis laivas ruošėsi patruliuoti Atlante, tačiau paaiškėjo, kad sugedo gylio matuoklio jutikliai. Dėl to povandeninis laivas beveik „pateko į pavojingą zoną“, tuo pat metu įgula antrojo gylio matavimo jutiklio pagalba laiku aptiko gedimą ir pakėlė aliarmą.

[Vokietija!] 2,5 karto pigiau nei Lietuvoje įspūdingų galimybių buitinis aliejaus spaudimo presas - paskutiniai vienetai
2398 3

Mažiausia kaina!

Iš Vokietijos sandėlio

Ribotas kiekis

Išsamiau

Tuo pačiu metu, apie kokį povandeninį laivą kalbama ir kokiame pavojingame gylyje jis skendo, „saugumo sumetimais“ nepranešama. Tačiau žinoma, kad branduoliniame laive buvo 140 įgulos narių.

„Operacijų nekomentuojame. Mūsų povandeniniai laivai ir toliau dislokuoti visame pasaulyje, gindami nacionalinius interesus“, – pabrėžė „The Sun“ pašnekovas.

 

Tuo tarpu publikacijos autoriai pažymėjo, kad įvykus nelaimei, tektų skubiai organizuoti slaptą gelbėjimo operaciją, kad rusai pirmieji neatrastų nuskendusio povandeninio laivo.

Galiausiai sakoma, kad Britanijos karinis jūrų laivynas turi keturis Vanguard klasės povandeninius laivus, tačiau šiuo metu veikia tik du iš jų.

Aut. teisės: MTPC
MTPC
(8)
(21)
(-13)

Komentarai ()