„Duokite jiems medalį!“. Ekspertas apie Rusijos „pragariško grybo“ A-50 sunaikinimą ()
Rusijos pilotai anksčiau teigė, kad priešo komanda, pataikiusi į superlėktuvinę priešlėktuvinę raketą, turėtų gauti aukščiausią jų valstybės apdovanojimą.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos lėktuvų Il-22 ir A-50 sunaikinimas virš Azovo jūros įeis į karų ir konfliktų istoriją, nes tai yra unikalus atvejis, kai orlaiviai sunaikinami taip toli nuo fronto. Apie tai rašo „Informacinio pasipriešinimo“ grupės karo apžvalgininkas Oleksandras Kovalenko.
Anot jo, rusų žinia apie galimą „draugišką ugnį“ atrodo neįtikinamai, nes Il-22 ir A-50 skrenda kartu diena iš dienos, jau antrus metus, siekiant užtikrinti ryšių stabilumą ir oro eismo valdymą tais pačiais maršrutais.
Jis pažymėjo, kad net ir esant blogai „draugas-priešas“ sistemai, šie lėktuvai vizualiai turėjo būti oro gynybos operatorių radaruose matomi kaip savi. Be to, tokio dydžio orlaivių negalima supainioti, pavyzdžiui, su raketa ar priešo naikintuvu.
„Jei tai buvo „draugiška ugnis“, tai ji įeis į pasaulinę karų ir konfliktų istoriją kaip garsiausias facepalm (nesėkmė). Jei ne, tai labai unikalus atvejis toje pačioje pasaulinėje karų ir konfliktų istorijoje. Du tokie unikalūs lėktuvai buvo „įžeminti“ taip toli nuo fronto“, – rašo Kovalenko.
Tuo tarpu Rusijos „Telegram“ kanale „Fightbomber“, kurį valdo rusų pilotai, tiesiogine to žodžio prasme sausio 7 dieną jie gyrėsi lėktuvo A-50 nepažeidžiamumu ir nenugalimumu.
Įgula, pataikiusi į A-50, turėtų gauti aukščiausią apdovanojimą
Pažymima, kad dėl lokatoriaus galios A-50 lėktuvui net nereikia išskristi iš savo šalies teritorijos – jis jau viską mato ir žino, o jei išskrenda, jį saugo daugybė orlaivių ir oro gynybos įrangos.
„Fightbomber“ taip pat pareiškė, kad priešo komanda, pataikiusi į Rusijos „super lėktuvą“, turėtų gauti aukščiausią savo valstybės apdovanojimą.