Kad paieška būtų efektyvi net ir esant prastam interneto ryšiui. „Google“ papildė „Chrome“ naujomis funkcijomis (1)
„Google“ pristatė naujas „Chrome“ naršyklės funkcijas, kuriomis siekiama informacijos paieškos procesą padaryti veiksmingesnį ir patogesnį, net jei interneto ryšys ribotas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Šie atnaujinimai taikomi tiek mobiliosioms „iOS“ ir „Android“ versijoms, tiek staliniams kompiuteriams skirtai naršyklės versijai, siūlant patobulintus paieškos mechanizmus ir rezultatų vizualizavimą.
Viena iš svarbiausių naujovių – į „Chrome“ darbalaukio versiją integruota paieškos pasiūlymų funkcija, pagrįsta kitų naudotojų užklausomis.
Dabar, kai naudotojas pradeda rašyti užklausą, naršyklė ne tik siūlo automatinio užbaigimo pasiūlymus, pagrįstus jo paties paieškos istorija, bet ir papildo juos populiariomis užklausomis, atspindinčiomis bendras tendencijas.
Tai praplečia paieškos akiratį ir suteikia naudotojui daugiau galimų dominančių temų.
Mobiliosiose „Chrome“ versijose žengtas didelis žingsnis į priekį – prie paieškos užklausų pridėti paveikslėliai.
Anksčiau naršyklė rodydavo paveikslėlius adreso eilutėje tik konkrečioms užklausoms, pvz., konkretaus valgomojo stalo modelio.
Dabar net ir prie bendresnių užklausų, pavyzdžiui, „modernus stalas“, pridedamas paveikslėlis, todėl paieška tampa ne tik informatyvesnė, bet ir intuityvesnė.
Labiausiai intriguojanti funkcija – paieškos optimizavimas „Chrome“ mobiliosioms versijoms esant prastam interneto ryšiui.
„Google“ teigia, kad dėl patobulintų įrenginio galimybių paieška veiks net ir esant prastam interneto ryšiui.
Nors bendrovė neatskleidžia techninių detalių, galime daryti prielaidą, kad dabar paieškai veikti užtenka minimalaus ryšio, o tai yra didelis privalumas nestabilaus interneto sąlygomis.
Šie atnaujinimai jau prieinami naudotojams, taip pabrėžiant „Google“ įsipareigojimą nuolat tobulinti naudotojų patirtį.
Šios funkcijos įdiegtos po to, kai neseniai buvo įdiegtos generatyvinės dirbtinio intelekto galimybės ir „Gemini“ pagrindu sukurta autorių kūrimo priemonė, o tai rodo, kad „Chrome“, kaip priemonė informacijai internete gauti, nuolat tobulėja.