„Nuo liepos 4 d.“ Tai liečia visus saulės ir vėjo elektrinių savininkus. Paskubėkite  ()

Esamiems ir būsimiems saulės ir vėjo elektrinių savininkams – 48 mln. Eur Energetikos ministerijos parama baterijoms.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nuo liepos 4 d. nuosavas saulės ar vėjo elektrines turinčios verslo ir viešojo sektoriaus įmonės galės teikti paraiškas paramai elektros energijos kaupimo įrenginiams įsirengti. Paramos kvietimo suma – 48 mln. eurų. Iš viso juridinių asmenų kaupimo įrenginiams Energetikos ministerija šiemet yra suplanavusi daugiau kaip 150 mln. eurų. 

Privatūs ir viešieji juridiniai asmenys, jau turintys arba planuojantys įsirengti saulės ar vėjo elektrines, galės teikti paraiškas paramai gauti nuo 4 MWh talpos elektros energijos kaupimo įrenginiui. 

„Jau šiandien saulės ir vėjo energija užtikrina didžiąją dalį visos elektros energijos gamybos Lietuvoje, ir baterijos yra pigiausias būdas subalansuoti elektros energijos sistemą, kompensuojant saulės ir vėjo generacijos netolygumus. Tai taip pat leidžia išlyginti elektros kainų pikus visiems elektros vartotojams, todėl nuosekliai remiame verslo, viešojo sektoriaus ir gyventojų investicijas į energetinį savarankiškumą“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys. Pasak jo, šalyje augant saulės ir vėjo elektrinių skaičiui, auga ir gaminančių vartotojų susidomėjimas galimybe tapti aktyviu balansavimo rinkos dalyviu ir investuoti į baterijas, tad parama šiems įrenginiams yra itin aktuali.  

Planuojama, kad iki 2026 m. pabaigos prie atsinaujinančių energijos išteklių elektrinių bus prijungta ne mažiau kaip 400 MWh talpos kaupimo įrenginių.

 

Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatoma, kad 2050 m. Lietuvoje reikės 4 GW galios elektros energijos kaupimo įrenginių. Elektros energijos kaupimo pajėgumai 2030 m. sieks 1,5 GW.

Elektros energijos kaupimo įrenginiai leidžia padidinti energetinę nepriklausomybę ir kaupti dalį gaminamos elektros energijos pertekliaus bei panaudoti ją vėliau, padeda sumažinti energijos išlaidas, nes saugoma energija gali būti naudojama, kai elektros kaina yra aukštesnė. Be to, elektros kaupimo įrenginiai taip pat padeda užtikrinti stabilų ir patikimą energijos tiekimą, mažina tinklų apkrovą. Tai leidžia efektyviau naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius ir sumažina energijos nuostolius.

 

Lietuvoje jau veikiančių saulės ir vėjo elektrinių leistina generuoti galia šiuo metu yra 2,8 GW ir sudaro apie pusę viso šalies elektros gamybos pajėgumo.

Šiuo metu šalyje 4 294 unikalūs juridiniai asmenys valdo 15 tūkst. gaminančių vartotojų objektų.

Paskelbtą paramos priemonę administruos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). 

Energetikos ministerija primena, kad privataus ir viešojo sektoriaus juridiniai asmenys taip pat gali naudotis šiuo metu galiojančiais beveik 600 mln. Eur paramos kvietimais įsirengti saulės ar vėjo elektrines ar įsigyti iš parkų, kuriuos administruoja INVEGA.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(12)
(4)
(8)

Komentarai ()