„Lietuva tarp geriausių!“ Skamba visoje Europoje, ką padarė „Bitė Lietuva“ (Video)  (2)

Keliaujantiems Europoje ir susiduriantiems su prastesne ryšio kokybe, inžinierius A. Vengalis pataria atlikti keletą veiksmų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

5G tinklo ryšio kokybė Lietuvoje – viena geriausių Europoje. Su tokia išvada grįžo „Bitė Lietuva“ inžinierių komanda, pirmą kartą įgyvendinusi tokio masto ryšio  ekspediciją dešimtyje Europos šalių. Beveik dvi savaites trukusios kelionės metu atlikta per tūkstantį skirtingų parametrų matavimų, siekiant įvertinti ryšio kokybę ne tik didžiausiose Senojo žemyno sostinėse, bet ir kitose turistų gausiai lankomose vietose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Siekėme išsiaiškinti, ar mūsų klientai turi tokį pat kokybišką ryšį keliaudami užsienyje, kaip ir Lietuvoje. Bendradarbiaujame su didžiausiais telekomunikacijų operatoriais visame pasaulyje, keliame lūkesčius aukštai jų paslaugų ir ryšio kokybei. Ekspedicijos metu surinkti duomenys leidžia įvertinti partnerių teikiamo ryšio kokybę, ieškoti naujų sprendimų, kad jis būtų dar geresnis ne tik mūsų tautiečiams, bet ir kitų šalių gyventojams“, – komentuoja Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

Gegužę vykusios kelionės metu, skaitmeninių paslaugų bendrovės inžinieriai su specialia sertifikuota įranga, kurios vien programinė įranga kainuoja daugiau kaip 50 tūkst. eurų, aplankė Lietuvos žmonių pamėgtas kelionių kryptis – Lenkiją, Vokietiją, Nyderlandus, Belgiją, Prancūziją, Šveicariją, Italiją, Austriją ir Čekiją. Ekspedicijos metu „Greitosios BITĖS ryšio pagalbos“ (GBRP) visureigiai įveikė beveik 6 tūkst. km atstumą.

„Toks tyrimas – unikalus ne tik mums, bet ir visai ryšių rinkai. Mobilios „Bitės“ laboratorijos kelionės metu tikrinome tokius ryšio parametrus, kaip balso kokybė (MOS) bendraujant tarptinkliniu ryšiu (angl. roaming), kaip sparčiai perduodami duomenys, ar nenutrūksta balsas skambučių metu, kaip greitai gaunama informacinė žinutė kirtus kitos šalies sieną, bei kitus svarbius parametrus. Kelionės metu atlikome daugiau kaip tūkstantį bandomųjų skambučių, kurių bendra trukmė viršijo 45 valandas“, – vardija „Bitė Lietuva“ inžinierius Audrius Vengalis, pirmosios tokios ekspedicijos vadovas.

Ryšio kokybė Europoje – velniškai skiriasi

 

Skiriasi ir skambučių sujungimo trukmė – ilgiausiai tenka palaukti Italijoje (13,3 sekundės) ir Nyderlanduose (12,4 sek.), greičiausiai skambučiai sujungiami Čekijoje (3,2 sek.) ir Vokietijoje (3,4 sek.)

Pasak inžinieriaus A. Vengalio, ryšio kokybės tyrimo metu paaiškėjo, kad 5G tinklo plėtra Europoje vyksta gana skirtingu tempu.

„Kirtus Lietuvos-Lenkijos sieną teko pripažinti, kad, nors kaimynų naujai tiesiami magistraliniai keliai yra itin geros kokybės, ne visa infrastruktūra vystoma tokiu pačiu greičiu ir lygiu. Pavyzdžiui, automagistralėse tikrai netrūksta degalinių ir poilsio vietų, tačiau ryšio bokštų vis dar per mažai, tad važiuojantiems keliautojams tenka naudotis prastesnės kokybės ryšiu. Dėl šios priežasties Lenkijoje turėjome ir daugiausia nutrūkusių skambučių. Ta pati situacija ir Šveicarijos kalnų, kitų šalių tuneliuose – nors įprastai daugelis šalių sugeba užtikrinti ryšį po žeme, metro stotyse, tačiau automobilių kelių tuneliai vis dar yra tinkamai neaprūpinti ryšio įranga“, – sako A. Vengalis.

 

Vertinant ryšio padengimą autostradose, kuriomis keliavome, geriausias bendras ryšio padengimas geriausias buvo Čekijos, Austrijos, Belgijos ir Vokietijos autostradose, blogiausias – Šveicarijos, Prancūzijos, Nyderlandų ir Italijos. Prastą ryšį pastarųjų šalių autostradose labiausiai lėmė ryšio nebuvimas kalnus kertančiuose tuneliuose. Tuo tarpu greičiausias 5G  ryšys fiksuotas sostinėse, kur tankiausias 5G ryšio stočių tinklas – Vienoje, Berlyne ir olimpinėms žaidynėms aktyviai besiruošiančiame Paryžiuje.

Keliaujant pravers viena gudrybė

Keliaujantiems Europoje ir susiduriantiems su prastesne ryšio kokybe, inžinierius A. Vengalis pataria atlikti keletą veiksmų.

„Visų pirma, jei esate gausiai žmonių lankomoje vietoje, ryšio kokybė gali būti prastesnė, nes toje vietoje užtikrinamas ryšio srautas padalinamas visiems. Jei telefone neatidaro norimos interneto svetainės ar socialinio tinklo, lėtai keliamos nuotraukos į internetą, nepavyksta prisiskambinti, kartais pakanka tiesiog paeiti į šoną, kur žmonių – mažiau. Nustebsite, bet dažnai vos keli metrai į šoną gali padaryti stebuklus“, – sako inžinierius.

 

Kitas patarimas – rankiniu būdu telefone pakeisti mobiliojo ryšio tiekėją, prie kurio įrenginys dažniausiai prisijungia automatiškai vos atvykus į šalį.

„Kokia yra ryšio kokybė, nesužinosime, kol neprisijungsime prie konkretaus operatoriaus tinklo, tad teks rinktis spėjimo būdu. Kita vertus, daugelyje šalių veikia net ne po vieną mūsų partnerį – telekomunikacijų operatorių, tad pasirinkimo turėtų visur pakakti“, – pastebi A. Vengalis.

Besiruošiantiems į kalnus ar kitas atokesnes vietoves, pašnekovas pataria apsiginkluoti kantrybe – mažiau gyvenamose vietovėse yra mažiau ryšio bokštų, tad automatiškai jose ryšio kokybė gali būti prastesnė.

„Bitė Lietuva“ kelionės vaizdo įrašas:

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(11)
(20)
(-9)

Komentarai (2)