Atskrido iš niekur. „Juodoji gulbė“ jau Rusijoje ()
Rusija liks be reikšmingos savo pajamų dalies.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pasaulio biržose mažėjant kainoms, naftos kaina taip pat smarkiai krito. „Brent“ nafta nuo praėjusių metų nebuvo tokia pigi kaip dabar. Ateities sandoriai nukrito nuo 80 USD iki 75 USD ir toliau krenta, rašo žurnalistas, karo apžvalgininkas Ivanas Jakovina.
Įprastu metu griūtis pasaulio biržose man negalėjo sukelti gerų emocijų, bet dabar jaučiu net šiek tiek optimizmo.
Labiausiai tikėtina, kad pasaulio ekonomika dabar pradės vėsti ir neatmetama net recesija. Tai reiškia, kad žaliavų (pirmiausia naftos, bet ne tik) kainos kris iki žemiausio lygio ilguoju periodu.
|
Atitinkamai ir Rusija liks be reikšmingos savo pajamų dalies.
Tokio pobūdžio krizės dažniausiai labiausiai paliečia besivystančias šalis, kurių ekonomika yra pereinamojoje stadijoje. Šiuo metu Azijos rinkos ypač sparčiai krinta. Atitinkamai visiškai logiška tikėtis problemų paaštrėjimo ir krizės Kinijoje raidos paspartėjimo. Ten akcijų indeksai jau nukrito. Indijoje situacija ta pati – neapibrėžtumas ir akcijų indeksų žlugimas.
Taigi, pagrindiniai Rusijos naftos pirkėjai susiduria su dideliais ekonominiais sunkumais. Atvėsus pasaulio ekonomikai, jų naftos suvartojimas smarkiai sumažės.
Rusijai tai yra klasikinė „juodosios gulbės“ situacija. Ši krizė atsiranda iš niekur, tai naftos kainų kritimas ir didelis pinigų trūkumas horizonte.
Jau ne kartą sakiau, kad Rusijos ekonomika (dabartine forma) neišgyvens 2025 m. Prasidėjus Azijos krizei, kuri gali tapti pasauline, mano įsitikinimas tik stiprėja.
Beje, pamenate, kaip devintojo dešimtmečio viduryje vykusios ginklavimosi varžybos, kolonijinis karas ir naftos kainų kritimas privedė prie SSRS žlugimo?
Dabar planuojama tas pats.