„Oro uostą sudrebino sprogimas.“ 7 m krateris. Kas nutiko (Foto, Video) (2)
Japonijos žiniasklaida pranešė apie pavojingą incidentą Mijazaki oro uoste.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Japonijos Mijazaki oro uosto, esančio Kiušiu saloje, oro eismo kontrolieriai ryte staiga išgirdo trenksmą. Jie nedelsdami iškvietė atitinkamas tarnybas, kurios, bendradarbiaudamos su policija, nustatė, kad sprogimą sukėlė Antrojo pasaulinio karo laikų amerikietiška bomba, svėrusi per 200 kg.
Šiuo metu aiškinamasi, kas lėmė staigią jos detonaciją.
Sprogimo momentą užfiksavo prie oro uosto esančios aviacijos mokyklos pastato įrengtos kameros. Vaizdo įraše matyti sprogimas, kuris į orą išmetė dulkių ir betono nuolaužų debesį.
🌐 Breaking News: Explosion at Miyazaki Airport? ✈️💥
— Currently JAPAN (@Currently_JAPAN) October 2, 2024
This morning, an explosion was reportedly captured on the information camera at Miyazaki Airport at 7:58 AM, sending plumes of dust into the air.
The airport office has confirmed that a sinkhole was found on the taxiway… pic.twitter.com/LPwA0VKsPp
|
Remiantis Japonijos televizijos pateikta informacija, pakilimo/nusileidimo take susiformavo 7 metrų skersmens ir 1 metro gylio krateris.
Just two minutes before a World War II bomb exploded at Miyazaki Airport, a Japan Airlines plane had been moving along the taxiway where the blast occurred.https://t.co/NtF1ixQYrZ pic.twitter.com/UQRhSexWOB
— The Japan News (@The_Japan_News) October 3, 2024
Laimei, kaip informavo vietos valdžia, sprogimo metu šalia nebuvo lėktuvų, todėl niekas nenukentėjo – tačiau dėl incidento teko atšaukti per 80 skrydžių. Įdomu tai, kad panašių „atradimų“ jau įvyko netoli oro uosto – viskas dėl šios vietos istorinės svarbos ir vaidmens.
Mijazaki aerodromas buvo pastatytas 1943 m. kaip Japonijos imperatoriškojo karinio jūrų laivyno bazė, ir būtent iš čia kai kilo kai kurie kamikadzės pilotai. Dėl to Antrojo pasaulinio karo metais tai buvo amerikiečių atakų taikinys, o jo apylinkėse daugelį metų buvo rasta nesprogusių bombų.
Apskaičiuota, kad visoje Japonijoje yra palaidota šimtai tonų nesprogusių bombų, todėl incidentas Mijazaki oro uoste tikrai nebuvo paskutinis.