„Daugelis lietuvių to nežino. Tai vienas naudingiausių prietaisų namuose“  ()

Šiltuoju sezonu įpratę skalbinius džiovinti lauke – sode, balkone ar terasoje, rudenį dėl lietaus, šalčio ir drėgmės to daryti nebepavyksta ir reikia ieškoti alternatyvų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Neretai vidaus patalpose naudojamos tos pačios išlankstomos skalbinių džiovyklės, o kur kas rečiau – elektrinės džiovyklės. Deja, visai be reikalo – elektrinės džiovyklės teikia daug naudos ir net gali apsaugoti nuo pelėsio susidarymo namuose.

Išlankstoma ar elektrinė džiovyklė?

Tiek paprasta, išlankstoma, tiek elektrinė džiovyklė turi tą pačią paskirtį – išdžiovinti ir naudojimui paruošti skalbinius. Vis tik šie pasirinkimai – labai skirtingi: jie skiriasi tiek savo veikimo principu, tiek efektyvumu, tiek rezultatu. Ką rinktis geriau?

Vis dar nemažai žmonių renkasi paprastas sulankstomas džiovykles, kurias gali laisvai pernešti iš vienos vietos į kitą ir naudoti tiek lauke, tiek viduje, o pasinaudojus – lengvai sulankstyti ir taip sutaupyti vietos. Pirkėjų jos mėgstamos ne tik dar savo mobilumo ir universalumo, bet ir dėl kainos – daugumos džiovyklių kaina nesiekia 50 eurų, be to, ji neturi jokių eksploatacinių išlaidų ir nenaudoja elektros. Tai – labai ekonomiškas, o kartu ekologiškas pasirinkimas.

[Kuponas+EU] Mažiausia kaina istorijoje! Pasaulinio lygio gamintojas ir apžvalgininkų pagyros. Ribotas kiekis (Video, „Swiitol E6 Pro“)
3241 4

Mažiausia kaina istorijoje

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Puikios savybės, garsus gamintojas, giriamas apžvalgininkų

Išsamiau

Vis dėlto, sakoma, kad brangiausias dalykas yra laikas, o natūralus skalbinių džiovinimas, ypatingai rudenį ir žiemą, užtrunka ilgai – nuo kelių valandų iki kelių dienų. Tai apsunkina skalbimo procesą, ypač tada, kai žmonių gyvenimas ritmas – intensyvus, o skalbinių susidaro daug ir dažnai.

Tuo tarpu, elektrinėse džiovyklėse džiovinimas trunka iki poros valandų, o tai ypač aktualu žmonėms, kuriems laiko taupymas yra prioritetas. Šiuo atveju aktualūs ir kiti elektrinės džiovyklės privalumai, pavyzdžiui, funkcija, kuri apsaugo drabužius nuo raukšlių, tad jų nebereikia lyginti. Negana to, drabužiai būna gerokai minkštesni, švelnesni ir elastingesni, nei džiovinant juos natūraliai, ypač ant radiatorių ar lauke.

Elektrinės džiovyklės taip pat labai pasitarnauja didesnėms šeimoms ar poroms su mažais vaikais, kai nešvarių skalbinių prisikaupia akimirksniu, tad juos plauti ir džiovinti reikia kone kasdien. Tokia džiovyklė ne tik palengvina ir paspartina darbus, bet ir gali padėti sunaikinti bakterijas ir alergenus, kurie lieka drabužiuose po plovimo.

 

Galiausiai, skalbinius džiovinant natūraliai, padidėja drėgmės lygis, o tai gali lemti įvairių rūšių pelėsio atsiradimą, kuris gali tapti kvėpavimo takų ligų priežastimi. Tokie atvejai dažniausi mažose, uždarose patalpose, kuriose nėra oro sausintuvo arba nėra prasidėjęs šildymo sezonas. Tuo tarpu elektrinės skalbinių džiovyklės įtakos oro drėgmės lygiui neturi.

„Elektrinė džiovyklė – vienas naudingiausių ir funkcionaliausių buitinės technikos prietaisų, kuris stipriai palengvina namų ruošos darbus, be to, tampate visiškai nepriklausomi nuo oro sąlygų. Žinoma, džiovyklės skiriasi dydžiu, pajėgumu, veikimo principais ir energijos efektyvumu, tad kartais išsirinkti yra išties nelengva“, – sako prekybos centro internete „Varlė.lt“ specialistas Donatas Sedauskas ir dalijasi patarimais, kurie išsirinkti elektrinę drabužių džiovyklę, kuri geriausiai atitiks jūsų poreikius ir galimybes.

Svarbios ir džiovyklės funkcijos, ir talpa

 

Pasak eksperto, elektrinės drabužių džiovyklės būna kelių tipų: kondensacinės ir kondensacinės su šilumos siurbliu.

„Kondensacinė džiovyklė surenka drėgmę į specialų baką, kurį reikia ištuštinti, arba tiesiogiai pašalina vandenį per kanalizaciją. Vis tik moderniausios ir energetiškai efektyviausios yra džiovyklės su šilumos siurbliais. Nors jos iš pradžių kainuoja kiek brangiau, ilgainiui labai atsiperka, nes elektros sąnaudos nėra didelės“, – dalijasi „Varlė.lt“ specialistas.

Tiesa, galima pirkti ne du prietaisus – skalbyklę ir džiovyklę, o vieną – skalbimo mašiną su džiovinimo funkcija. Šis pasirinkimas labiausiai priklauso nuo turimos erdvės. Skalbimo mašina su džiovinimo funkcija užims mažiau vietos, tačiau turės mažiau naudingų programų ir funkcijų nei atskira džiovyklė, be to, gali prasčiau išdžiovinti drabužius.

D. Sedauskas ragina atkreipti dėmesį į džiovyklės talpą, kuri labiausiai priklauso nuo šeimos dydžio ir skalbimo įpročių. Jei skalbiate dažnai ir daug drabužių, rekomenduojama rinktis didesnę – 9-10 kg talpos – džiovyklę.

 

Labai svarbu pasidomėti ir džiovinimo programomis bei funkcijomis. Dauguma džiovyklių turi programas, skirtas skirtingiems audiniams: medvilnei, sintetikai, vilnai ir kitiems, taip pat anti-raukšlių funkciją, kuri padeda sumažinti glamžymąsi, greito džiovinimo funkciją ir drėgmės jutiklius, kurie automatiškai sustabdo džiovyklę, kai drabužiai yra pakankamai išdžiovinti. Tai padeda išvengti drabužių išsausėjimo ir  sutaupyti energijos.

„Šiais laikais klientams labai svarbus ir energijos efektyvumas. Džiovyklės su šilumos siurbliais yra pačios efektyviausios – jos paprastai yra A+++ arba A++ energijos efektyvumo klasės. Kondensacinės džiovyklės dažnai turi žemesnį energijos klasės įvertinimą, tačiau yra pigesnės“, – sako prekybos centro internete „Varlė.lt“ specialistas D. Sedauskas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(6)
(9)
(-3)

Komentarai ()

Susijusios žymos: