Žlugimas neišvengiamas – skelbia, kas darosi su Rusijos nafta, dujomis...  (1)

Esamų išteklių gavyba „išliks stabili 15-20 metų, o vėliau palaipsniui pradės mažėti“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos energetiniai ištekliai yra „neriboti“, per susitikimą su BRICS šalių žiniasklaidos atstovais paskelbė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Anot jo, Rusija yra „patikimiausias“ energijos šaltinis savo partneriams, kurių pagrindinis yra Kinija.

„Kinijos partneriai mielai perka Rusijos energijos išteklius“, – gyrėsi Putinas ir pridūrė, kad pagal perkamosios galios paritetą Kinija yra didžiausia ekonomika pasaulyje, o Maskvos santykiai su Pekinu „garantuoja“ pasaulinį stabilumą.

Remiantis išsamiu šalies mineralų bazės auditu 2020 metais, Rusijai priklauso 6 % pasaulio naftos atsargų, 20 % dujų ir 11 % anglies. Apskaičiuota, kad jų bendroji vertė siekia 20 trilijonų dolerių.

[EU+Kuponai] „Halloween Sale“! Mažiausios kainos. Įspūdingų galimybių dulkių siurbliai, žaidimų monitoriai, vaizdo projektoriai ir kt. (Video)
4962

„Halloween Sale“ išpardavimas

Mažiausios fiksuotos kainos

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Narwal Freo X Ultra“ - 8200Pa, plovimas, unikalus šepetys, stotelė ir kt.

2) „JIMMY H10 Flex“ - įspūdingų galimybių belaidis dulkių siurblys

3) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

4) „ETOE Seal Pro“ - 1080P, 1000 ANSI, Google TV vaizdo projektorius

Išsamiau

Esant dabartiniam gavybos kiekiui, naftos atsargų užteks 35 metams, o dujų – 50 metų. Tiesa, dviejuose trečdaliuose naftos telkinių naftos sunkiai randama, daugiausia jos yra Arktyje (60 proc.). Jos išgavimas yra brangus ir reikalauja šiuolaikinių technologijų. Neatsižvelgus į mažo „derlingumo“ telkinius, šaliai liko 20 metų naftos.

Kalbant apie dujas, aukštos kokybės atsargos („sausos dujos“ – beveik grynas metanas, kuriame nėra sunkiųjų homologų) taip pat „žymiai mažesnės“ nei rodo bendra statistika.

 

Rusijos vyriausybės 2024 metais parengtoje naudingųjų iškasenų bazės plėtros strategijoje nafta priskiriama prie naudingųjų iškasenų, kurių gavyba dabartiniu lygiu „nepakankamai užtikrinama iki 2035 metų“. Panaši situacija yra su aukso, sidabro ir deimantų atsargomis, rašoma dokumente.

Be naujų telkinių, pagal strategiją, esamų išteklių gavyba „išliks stabili 15-20 metų, o vėliau palaipsniui pradės mažėti“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(67)
(4)
(63)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)

Susijusios žymos: