„Mirė mažiausiai 21 000 žmonių.“ Didžiulė katastrofa (Video) (2)
Viešai neatskleista informacija skelbia, kad nuo 2016 metų mirė mažiausiai 21 000 žmonių, kurie dirbo beveik be poilsio dienų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Remiantis nauju tyrimu, statant futuristinį horizontalųjį dangoraižį „The Line“ Saudo Arabijoje kasmet dėl pasibaisėtinų darbo sąlygų ir žmogaus teisių pažeidimų miršta tūkstančiai darbuotojų. Apie tai rašo „The Daily Mail“.
Karalystės faktinis valdovas sosto įpėdinis princas Mohammedas bin Salmanas išleidžia trilijonus dolerių, kad pakeistų savo šalį ir jos tarptautinį įvaizdį, kartu diversifikuodamas ekonomiką nuo naftos, kaip pagrindinio turto šaltinio, įgyvendindamas savo iniciatyvą „Vision 2030“.
Vienas kertinių ambicingo sosto įpėdinio princo projekto akmenų yra „The Line“ – neįtikėtinas didmiestis be automobilių, kuris, planuojama, nusidrieks daugiau nei 100 mylių (160 km) per dykumą.
|
Projekto vadovai tvirtina, kad „The Line“ „pakeis mūsų gyvenimo būdą ir bus tvaraus ir įtraukaus ateities miesto pavyzdys“.
Tačiau ką tik paskelbti skaičiai rodo, kad dirbdami didžiuliame projekte žuvo mažiausiai 21 000 darbuotojų migrantų.
Saudo Arabijos Karalystė statybose daugiausia priklauso nuo migrantų darbuotojų, kurie vyksta į regioną ieškoti geresnio gyvenimo, tačiau dažnai yra priversti dirbti siaubingomis sąlygomis už labai mažą atlyginimą.
Daugelis teigia, kad atvykus paimami jų pasai, todėl jie negali išvykti. Saudo Arabijos įstatymai numato, kad darbuotojai negali dirbti daugiau nei 60 valandų per savaitę.
Tačiau darbuotojas, kuris dvejus metus statė greitųjų geležinkelių tunelį, sakė, kad reguliariai dirba iki 16 valandų per dieną.
Saudo Arabijos įstatymai taip pat nurodo, kad darbuotojai turi turėti vieną poilsio dieną per savaitę. Bet darbuotojas teigia, kad „normalu“ dirbti 14 dienų be poilsio.
Kiti darbuotojai sakė, kad turi dirbti iki 84 valandų per savaitę – gerokai viršijant įstatyme nustatytą maksimumą.
Vienas iš anonimu norėjusių likti darbuotojų sakė: „Esame priversti daug dirbti. Turime mažai laiko pailsėti. Pavargstame. Saudo Arabija nelabai rūpinasi kitų šalių piliečiais. Su mumis elgiasi kaip su elgetomis“. Jo parodymus patvirtina kitų penkių darbuotojų liudijimai.
Saudo Arabijos valdžia kruopščiai reguliuoja „The Line“ projekto nušvietimą žiniasklaidoje, todėl žinios apie masines darbuotojų žūtis ten pasirodo itin retai.
„The Line“ yra didesnio projekto, pavadinto NEOM, dalis, į kurį taip pat įeina slidinėjimo kurortas, didelė pramoninė zona ir prabangaus turizmo sala.
Pats NEOM yra tik vienas iš daugiau nei tuzino megaprojektų, įtrauktų į „Vision 2030“. Tai keli nauji miestai dykumoje, sujungti modernia transporto sistema, penki nauji oro uostai ir aukščiausias pasaulyje dangoraižis – Džidos bokštas, sieksiantis 1 km aukštį.
Grupė darbuotojų žurnalistams taip pat skundėsi, kad beveik 10 mėnesių negauna atlyginimų ir gyvena iš maisto aukų. Daugiau nei 100 darbuotojų didžiąją laiko dalį gyvena darbo stovykloje be elektros ar vandens. Įmonė, kurioje jie dirba, turi daugiau nei tuziną valstybinių sutarčių.
Darbuotojai kalba tik anonimiškai – ir dėl geros priežasties. Vienas jų žurnalistui paaiškino, kad pateko į kalėjimą po to, kai dėl tokio elgesio pasiskundė socialiniuose tinkluose.