Niekada neatspėsite, kas slypi šiame pastate. „Pirmasis pasaulyje“ (Foto)  (2)

Pastato išvaizda yra apgaulinga.


Aurora mikroreaktorius
Aurora mikroreaktorius
© Ekrano kopija | https://x.com/Nuklearia/status/1323989820570542080/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Atominė elektrinė, kuri atrodo kaip kavinė ar vasarnamis su baseinu? Startuolis „Oklo Inc.“, kuriantis nedidelį branduolinį mikroreaktorių „Aurora“, planuoja įgyvendinti tokią viziją tiesiai iš mokslinės fantastikos filmo. Jis skirtas ne tik aprūpinti energija, bet ir tarnauti kaip socialinis centras vietos gyventojams.

„Aurora“ yra novatoriškas mikroreaktorius, specialiai sukurtas veikti atokiuose regionuose, kur žiemos mėnesiai gali būti ilgi ir atšiaurūs, dažnai neigiamai veikiantys gyventojų gerovę. „Oklo“ savo projekte mato galimybę sukurti vietą, kuri dėl šilumos, energijos ir jaukios atmosferos tarnautų vietos bendruomenėms kaip integracijos ir pramogų centras.

[EU+Kuponas] Aukščiausio lygio teleskopinės kopėčios. Paskutiniai vienetai!
7369 1 1

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš EU greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

„Aurora“ reaktoriuje naudojamas inovatyvus požiūris į branduolinį kurą, kai naudojamos jau panaudotos branduolinės medžiagos, taip ženkliai sumažinant branduolinių atliekų kiekį. „Oklo“ tikina, kad ši technologija yra visiškai saugi, o kuro perdirbimo dėka jos mikroreaktorius praktiškai neišskiria šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir nesudaro naujų radioaktyviųjų atliekų.

 

„Aurora“ yra mažas reaktorius, kurio galia tik 1,5 MW – optimaliomis sąlygomis tiek energijos užtektų maždaug 1000 namų ūkių. Reaktorius turi įmontuotą „Įjungk ir pamiršk“ saugos mechanizmą, o tai reiškia, kad jo aktyvioji zona yra sandari ir nereikalauja reguliarios priežiūros. Neturėdamas judančių dalių, mikroreaktorius gali nepertraukiamai veikti iki 20 metų, po to pakeičiama visa aktyvioji zona. 

Dėl konstrukcijos, leidžiančios automatiškai aušinti ir sustabdyti procesą be žmogaus įsikišimo, mikroreaktorius pasižymi aukštu saugumo lygiu. Vietoj tradicinio, lėto neutronų stabdymo proceso, naudojamo dideliuose reaktoriuose, „Aurora“ naudojamas labai prisodrintas uranas-235, kuris įgalina greitą branduolinę reakciją išlaikant stabilumą ir aukštą efektyvumą.

 

Vienas pagrindinių „Aurora“ elementų – galimybė panaudoti branduolinių reakcijų metu susidarančią šilumą, kuri padidina energijos vartojimo efektyvumą iki 90 %. Atliekinė šiluma gali būti naudojama įvairiais būdais: šildyti šalia esančius pastatus, gėlinti jūros vandenį ar palaikyti pramoninius gamybos procesus. Tai atveria galimybes efektyviai panaudoti branduolinę energiją sunkiomis klimato sąlygomis arba izoliuotose bendruomenėse.

Pastatas, kuriame bus įrengtas „Aurora“ reaktorus, toli gražu nėra tradicinis atominės elektrinės pastatas. Vietoj aukštų aušinimo bokštų ir betoninių konstrukcijų pastatas tampa kalnų pastogė – paprasta A formos su saulės baterijomis ant stogo, kuri maitina stebėjimo ir valdymo sistemas. Dėl šios struktūros objektas tampa beveik visiškai savarankiškas energijai ir puikiai įsilieja į kraštovaizdį.

 

„Oklo“ planuoja įrengti savo pirmąjį „Aurora“ mikroreaktorių netoli Aidaho nacionalinės laboratorijos (INL) į vakarus nuo Aidaho krioklių (JAV). 2020 metais INL suteikė „Oklo“ prieigą prie penkių tonų panaudoto branduolinio kuro, kuris bus perdirbtas ir panaudotas pirmame veikiančiame mikroreaktoriuje. 

Prieš naudojant mikroreaktoriuje, kuras bus išvalytas druskos vonioje ir perdirbamas į mažus apskritus įdėklus. Pirmojo komercinio „Aurora“ bloko paleidimas planuojamas 2027 m. JAV Energetikos departamentas ką tik patvirtino įrenginio, kuriame bus gaminamas kuras „Oklo“ mikroreaktoriams, projektą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(19)
(1)
(18)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (2)