Prieš perkant padangas – pauostykite jas: įvardijo, koks kvapas išduoda, kad jos – prastos kokybės  (1)

Padangų naudojimas neabejotinai teršia aplinką, tačiau kol kas nėra atrasta jokia alternatyva, kuri jas pakeistų. Nepaisant to, gamintojai yra priversti ieškoti alternatyvų, kad šis produktas būtų draugiškesnis gamtai.



© HutchRock (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/winter-tires-tire-service-automobile-2861853/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Specializuotoje industrijos bei technologijų konferencijoje „PLUG-IN“ pranešėjas Arūnas Kiaušas pasakoja, kad padangų gamintojai jau atrado ne vieną, iš pirmo žvilgsnio keistą sprendimą.

Pirkėjui dažnai sunku išsirinkti, kokias padangas įsigyti. A. Kiaušas rekomenduoja perkant jas pauostyti.

„Norėdami sužinoti, kiek kokybiškas yra produktas, žmonės dažnai liečia, bando paspausti padangas. Paprasčiausiai prieikite ir pauostykite, kuo mažiau aštresnio kvapo – tuo geriau surinkti padangos komponentai“, – patarė „Continental“ eksporto pardavimų vadovas A. Kiaušas.

Šiuolaikinės padangos yra sudarytos iš 25 komponentų ir 12 skirtingų gumos mišinių. Pagrindinis elementas – natūralus kaučiukas. Net 73 proc. šios medžiagos pasaulyje sunaudojama būtent padangų gamybai.

[Vokietija] Beprotiškai geros kainos ir funkcionalumo portabilaus multimetro rinkinys - nustebs ir profesionalai („KKNOON K618“)
6756 6

Ypatingai gera kaina

Iš Vokietijos greitas pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Gausus priedais rinkinys

Išsamiau

„Kaučiukas sukelia tam tikrų iššūkių. Kaučiukmedis turi tam tikrą laiką augti, o vėliau gali kilti gaisrai ir panašiai. Inžinieriai ieško alternatyvų ir pavyko rasti revoliucinį sprendimą – kiaulpienės savo šaknyse turi panašią medžiagą, kuri bėga iš kaučiukmedžio ir jį galima panaudoti padangų gamyboje“, – pasakojo A. Kiaušas.

Kiaulpienes lengva auginti, jos auga beveik visame pasaulyje, jų priežiūra ir surinkimas nėra sudėtingas, todėl tai gali būti pakankamai geras pakaitalas kaučiukui.

„Continental“ iš kiaulpienių gamina „Taraxa“ gumą, iš kurios gamina ne tik automobilių, bet ir dviračių padangas.

 

Tai daroma dėl to, kad padangų gamintojus riboja įvairūs ekologiniai reikalavimai, kurie įpareigoja juos labiau atsisukti į gamtą.

„Vienas iš pagrindinių tikslų padangų industrijoje – gaminti vis labiau gamtai draugiškus produktus. Paskelbtas EUDR reglamentas (Europos Sąjungos miškų naikinimo reglamentas). Visi gamintojai turės deklaruoti, kad jų produktai pagaminti iš komponentų, kurie neturi įtakos miškų naikinimui“, – pasakojo A. Kiaušas.

Be to, jo teigimu, buvo surinkti duomenys iš 6 mln. kaučiuko tiekėjų, kad jų ūkiai būtų ne tik ekologiški, bet ir gerbtų žmogaus teises, pavyzdžiui, neišnaudotų nepilnamečių.

Pienės nėra vienintelė inovacija padangų industrijoje. Pasak A. Kiaušo, perdirbus plastikinius gėrimų butelius, gautą medžiagą galima panaudoti dedant į padangos kordą (tinklą). Vienai padangai reikia 9-15 plastikinių butelių, taigi komplektui padangų reikia apie 40 butelių.

 

Pranešėjas pasakojo, kad padangų gamybai naudojami ir ryžių lukštai, kurie sudeginami, o iš jų gaminama silika. Tai svarbi medžiaga, nes nuo jos priklauso padangos sukibimas su šlapia danga ir kiti techniniai parametrai.

A. Kiaušas pridūrė, kad tokių padangų gamyba gamintojui kainuoja daugiau nei įprastų, tačiau klientams pateikiamos konkurencinga kaina.

„Continental“ išsikėlė tikslą iki 2030 m. padangose turėti 40 proc. perdirbtų ar iš atsinaujinančių šaltinių gautų medžiagų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
Autoriai: Miglė Golubovaitė
(9)
(1)
(8)

Komentarai (1)