Tai nutiks jau gruodį. „Didelis smūgis Rusijai“  ()

Nukentės labiausiai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijai gresia rimtos problemos dėl naftos kainų kritimo rizikos. Iranas nusprendė skubiai padidinti naftos gavybą 250 000 barelių per dieną, o tai suduos naują smūgį pasaulinėms kainoms ir dar labiau jas sumažins. Apie tai praneša naujienų agentūra Reuters, remdamasi šalies vyriausybės pareiškimais. 

Irano pirmasis viceprezidentas Mohammadas Reza Arefas sakė, kad dabartinėmis sąlygomis tai labai svarbu siekiant paremti Irano ekonomiką. 

Šiuo metu Iranas išgauna 3,2 mln. barelių per dieną. Tikėtina, kad Irano sprendimą lėmė Saudo Arabijos politikos pokyčiai. Karalystė ketina atsisakyti arba bent jau gerokai pakoreguoti savo dalyvavimą OPEC+ susitarime, siekdama sustabdyti tolesnį naftos gavybos mažinimą. Dėl šių veiksmų naftos kaina gali nukristi žemiau 60 JAV dolerių už barelį, o tai būtų stiprus smūgis Rusijai. 

Šaunuolis robotas-dulkių siurblys „Dreame X40 Ultra“ – siurbia, plauna ir prisižiūri save. Prisiminsite gal kartą per mėnesį (Apžvalga)
4642 5

Mums buvo pažadėta įspūdinga ateitis. Buvo teigiama, kad kada nors namuose šeimininkaus robotai-liokajai. Žmogus sėdės savo atlošiamame fotelyje, kol jo robotas tvarkys namus. „Dreame X40 Ultra“ tą ateitį paverčia dabartimi.

Išsamiau

Rusijos ekonomikos analitikas Anatolijus Nesmijanas pabrėžia, kad Saudo Arabija, būdama viena iš pagrindinių susitarimo dalyvių, savanoriškai mažino gavybą, kad kompensuotų prastą daugelio susitarimą pasirašiusių šalių, įskaitant Rusiją, vykdymą. Tačiau tai tapo per didele našta šalies biudžetui, o pats susitarimas beveik nebeatliko savo funkcijos, nes JAV ir kiti gamintojai tiesiog pasiskolino kiekius, kuriuos „atlaisvindavo“ OPEC+ šalys. 

 

Nuo gruodžio Saudo Arabija pradės didinti gavybą ir eksportą, pereidama prie naujos strategijos: nustoti palaikyti naftos kainą ir kompensuoti mažėjančias pajamas didinant rinkos dalį. Dėl to vidutinės trukmės laikotarpiu naftos kainos mažės.

„Nesąžiningos šalys, tokios kaip Iranas, Rusija, Venesuela, Libija, ir technologiškai silpnai išsivysčiusios šalys, tarp kurių galėtų būti, pavyzdžiui, Nigerija, nukentės labiausiai. Joms kainos sumažėjimas turės skaudžių pasekmių. Rusijoje beveik neliko telkinių, kuriuose būtų galima lengvai išgauti naftą, o sunkiems telkiniams ateina technologinė riba – be išorinės pagalbos išgauti naftą smarkiai apsemtuose ir išsekusiuose telkiniuose darosi vis sunkiau, todėl esant sankcijoms didinti gavybą ir eksportą bus arba labai sunku, arba neįmanoma“, – pabrėžia ekspertas. 

 

Panaši situacija su sankcijomis ir technologiniu atsilikimu susiklostė ir Irane, tačiau jo telkiniai vis dar yra palyginti prieinami gavybai, todėl iraniečiai ketina prevenciškai didinti gavybą, tikėdamiesi sinchronizuoti savo veiksmus su Saudo Arabija ir neleisti jiems užimti Irano rinkos dalies. 

Akivaizdu, kad į sudarant planus jau buvo atsižvelgta į naftos kainų kritimą, ir dabar gamintojai remsis šia nauja situacija, priduria Nesmijanas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(60)
(2)
(58)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()