„TAI gali išgelbėti vidaus degimo variklius.“ Skelbiama nauja technologija  ()

Amerikiečių startuolis „SpiralWave“ teigia radęs būdą, kaip išspręsti perteklinės anglies dioksido emisijos problemą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vidaus degimo variklių gamybos sustabdymu ir perėjimu prie elektromobilumo siekiama priartinti žmoniją prie nulinės emisijos tikslo. Idėja yra pasiekti tokią situaciją, kad žmogaus veikla nedarytų neigiamos įtakos išmetamo anglies dioksido kiekiui ir dėl to stabdytų neigiamus klimato pokyčius. 

Norint tai pasiekti, neužtenka tiesiog pakeisti milijoninį degimo varikliu varomų automobilių parką elektriniais. Procesas yra daug sudėtingesnis, susijęs su daugeliu pramonės šakų ir reikalauja ilgesnio laiko.

Tačiau atsisakyti vidaus degimo variklių gali ir visai nereikėti, nes dėl degimo susidaręs anglies dioksidas gali būti panaudotas teigiamai – kitokio kuro gamybai.

Pati idėja nėra nauja – kuro įmonės gali pasigirti sėkme sintetinių degalų srityje. Tai kuras, kurio gamyboje sunaudojama daugiau CO2, nei išmetama jį deginant. Šiuo metu jų gamybos procesas yra sudėtingas ir brangus, dėl to litras tokio kuro yra daug brangesnis nei tradiciniu būdu gaunamas kuras. Tai reiškia, kad sau leisti sintetinį kurą gali tik siaura klientų grupė. Bet kuriuo atveju, remiantis dabartine ES pozicija, sintetinis kuras turi būti naudojamas po 2035 m. 

[EU+Kuponas] Aukščiausias lygis! Pasaulinio garso gamintojo gipso kartono sraigtinis suktukas. Paskutiniai vienetai („VEVOR BR8504“)
4105 1

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

San Franciske (JAV) įsikūręs startuolis „SpiralWave“ pristatė savo idėją gaminti kurą naudojant ore esantį CO2. Tai prietaisai, kurie naudoja mikrobangų generuojamą plazmą anglies dioksido molekulėms suskaidyti į mažesnius fragmentus. Skirtingi mikrobangų impulsų dažniai veikia skirtingus molekulinius ryšius, o tai leidžia suaktyvinti norimas chemines reakcijas, todėl susidaro e-metanolis.

Tada jis būtų naudojamas kaip kuras – pvz., jūrų transporte. Šiandien tonos e-metanolio gamybos kaina yra maždaug 1000 USD. Tačiau „SpiralWave“ informuoja, kad naudojant naują technologiją kaina gali nukristi iki 150 USD už toną.

 

„SpiralWave“ turi du prototipus įrenginius, kurie leidžia pademonstruoti, kaip veikia šis sprendimas. Efektyviausia būtų juos įrengti ten, kur intensyviausia anglies diosido emisja – pvz., ant kaminų. Tačiau nauja technologija leidžia išgauti anglies dioksidą tiesiai iš oro. 

Norint pagaminti metrinę toną metanolio iš oro, šiam įrenginiui reikia 10 000 kilovatvalandžių energijos. Tačiau, kaip tikina kūrėjai, šis sprendimas vis dar yra pigesnis nei šiuo metu naudojami e-metanolio gamybos būdai ir daug efektyvesnis.

Šiandien naudojamos technologijos gali pasigirti 50 % efektyvumu, o „SpiralWave“ sprendimo atveju galima pasiekti 75 % efektyvumą, o palankiomis sąlygomis net 90 %. Procese sunaudota elektros energija paverčiama chemine energija, sukaupta metanolyje.

 

Negana to, projekto sumanytojų teigimu, galima pastatyti didžiulius įrenginius, galinčius kasmet iš atmosferos pašalinti gigatonas anglies dvideginio. Vienas 100 metrų aukščio įrenginys galėtų surinkti vieną gigatoną CO2 per metus.

Ir, pasak šio projekto bendraautorio Abedo Bukhari, norėdami sustabdyti neigiamą klimato kaitą, turime pašalinti 10 gigatonų CO2 per metus. Jei šį paleidimo sprendimą būtų galima iš tikrųjų panaudoti praktiškai, galbūt draudimas gaminti naujus degimo varikliu varomus automobilius galėtų tapti praeitimi – padidėjęs CO2 kiekis atmosferoje nebūtų problema.  

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(38)
(4)
(34)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()