Drebinanti žinia! Skelbiamas „Nord Stream 2“ likimas. „Nupirksiu aš!“ ()
Netikėtas „Nord Stream 2“ likimas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Amerikiečių verslininkas iš Majamio ir Donaldo Trumpo rėmėjas Stephenas P. Lynchas planuoja įsigyti 2022 metais dėl sabotažo sugadintą dujotiekį „Nord Stream 2“, praneša „The Wall Street Journal“. Verslininkas tvirtina, kad infrastruktūros perėmimas gali pasitarnauti JAV interesams ir padidinti taikos Ukrainoje galimybes. Lyncho iniciatyva prieštaringa – ir dėl ryšių su Rusija.
Vasarį Lynchas pareikalavo JAV finansų ministerijos licencijos, kuri leistų jam pradėti derybas su „Nord Stream 2“ kontroliuojančiais subjektais.
Jeigu Šveicarijos valdžia nuspręs, kad bankrotą iškėlusi tos šalies dujotiekį valdanti bendrovė bus parduodama aukcione, licenciją turėdamas Lynchas bandys jį nupirkti.
Verslininkas turi gauti Vašingtono sutikimą vesti šias derybas, nes „ Nord Stream 2“ kontroliuojantiems subjektams taikomos JAV sankcijos. Lynchas su Rusija bendradarbiauja daugiau nei du dešimtmečius, o per šių metų prezidento rinkimų kampaniją jis tvirtai palaikė išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo stovyklą.
|
„Nord Stream 2“ įsigijimas būtų didžiausia galimybė amerikiečiams ir europiečiams užtikrinti Senojo žemyno energetinio saugumo kontrolę „iki pat iškastinio kuro eros pabaigos“, viename interviu žiniasklaidai sakė D. Lynchas.
Lyncho advokatų atsiųstame laiške pažymėta, kad 2025 m. sausį – vykdant Šveicarijos bankroto procedūrą – bus priimtas sprendimas, ar „Nord Stream 2“ restruktūruos savo skolą. Verslininko teisininkai įvertino, kad tikimybė, kad taip nutiks, yra maža, todėl įmonės turtas greičiausiai bus parduotas.
Ar pasibaigus karui Vokietija ir Rusija norės atkurti „Nord Stream 2“?
Amerikiečių verslininko teigimu, pasibaigus Ukrainos karui, Vokietija, kaip ir Rusija, norės atkurti „Nord Stream 2“, nepaisant to, kam jis priklauso.
Lyncho draugai ir kolegos dalijasi verslininko nuomone apie „Nord Stream 2“ ir tiki, kad jis gali pasiekti savo tikslą. Vienas iš argumentų, yra tai, kad Lynchas praeityje sugebėjo perimti daugelį Rusijos subjektų. 2022 metais ji gavo JAV finansų ministerijos licenciją įsigyti Šveicarijos turimą „Sberbank“ dalį, kuriai JAV taikė sankcijas.
Įtarimai dėl artimų ryšių su Maskva
Tuo pat metu laikraštis atkreipė dėmesį į balsus, raginančius būti atsargiems dėl Lyncho ketinimų. Kai kurie bylai artimi asmenys teigė, kad kyla įtarimų, jog verslininkas per glaudžiai bendradarbiauja su Maskva.
2007 metais Londono teisme buvo pateiktas civilinis ieškinys Lynchui ir keliems kitiems investuotojams dėl dalyvavimo aukcione, kurio metu jie įsigijo Rusijos degalų milžinės „Jukos“ akcijų. Teismas atmetė kaltinimus ir nurodė, kad Lynchas ir kiti investuotojai „buvo sąžiningi“ ir bendradarbiavo proceso metu.
Tęsinys kitame puslapyje:
Verslininkas mano, kad daugelis investuotojų nenorės dalyvauti aukcione dėl sudėtingų geopolitinių „Nord Stream 2“ sąlygų. Todėl suinteresuotosios šalys greičiausiai bus iš šalių, kurios palaiko glaudžius ryšius su Rusija, pavyzdžiui, Kinija, kuri veikia prieš JAV interesus, rašo dienraštis.
Ar „Nord Stream 2“ pirkimas atitinka JAV interesus?
Apie Lyncho planus buvo pranešta tam tikrai grupei JAV senatorių ir pareigūnų Finansų departamente bei JAV Valstybės departamente.
Lynchą supa grupelė jį palaikančių žmonių, vienas iš jų – buvęs ilgametis diplomatas ir verslininko draugas Lee Wolosky. Jis sutinka, kad „Nord Stream 2“ pirkimas atitinka JAV ir jų sąjungininkų interesus.
Audringa „Nord Stream 2“ istorija
„Nord Stream 2“ buvo viena pagrindinių Rusijos investicijų į energetiką. Baltijos jūros dugnu einantis 1234 km ilgio dujotiekis jungia Rusiją ir Vokietiją. Investicija buvo baigta, bet dujotiekis nepradėtas eksploatuoti, nes 2022 m. vasario 24 d. Kremlius pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą.
2022 m. rugsėjį „Nord Stream 1“, pradėtas eksploatuoti 2011 m., ir „ Nord Stream 2“ buvo apgadintas dviejų sprogimų. „Wall Street Journal“ tyrimo duomenimis, už sabotažą atsakingos Ukrainos specialiosios tarnybos, remiamos Lenkijos valdžios.