Geriausi automobiliai Lietuvoje: „Audi Q6 e-tron“, „Cupra Tavascan“ ir „GWM WEY“ ()
„Metų interneto automobilio“ laimėtojas bus paskelbtas lapkričio 29 d. finalinio „Lietuvos metų automobilio 2025“ renginio metu.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Lietuvos Metų automobilio 2025“ rinkimams artėjant į pabaigą, ryškėja į šiemet pirmą kartą renkamo „Metų interneto automobilio“ vardą pretenduojantys finalininkai. Dėl nominacijos tolesniame etape varžysis tik trys dalyviai: vokiečių „Audi Q6 e-tron“, ispanų „Cupra Tavascan“ ir kiniškas „GWM WEY“, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Prisijungę prie svarbiausių automobilių rinkimų Lietuvoje, skyrėme ypatingą dėmesį vis dažniau automobiliuose diegiamoms išmaniosioms technologijoms. Džiaugiamės, kad tarp šių rinkimų dalyvių radome ir pačius išmaniausius automobilius“, – sako Gintas Butėnas, skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.
Išskyrė lyderius ir vidutiniokus
Renkant „Metų interneto automobilį“, ekspertai vertino, ar automobilis turi bevielio interneto prieigą (angl. Wi-Fi hotspot), kaip sklandžiai ir greitai veikia automobilio valdymo programėlė, atrakinant, užrakinant, užvedant automobilį nuotoliu, kitų išmanių funkcijų valdymas per atstumą. Taip pat vertintas automobilių intuityvumas, kokių integracijų siūlo transporto priemonėje veikiančios populiarios telefono integravimo sistemos „Apple Carplay“ arba „Android Auto“.
|
„Visus „Lietuvos metų automobilio 2025“ rinkimų dalyvius pagal jų interneto galimybes galima suskirstyti į tris kategorijas – lyderius, vidutiniokus ir patenkinančius bazinius poreikius. „Metų interneto automobilis“ finalininkais abėcėlės tvarka tapo „Audi Q6 e-tron“, „Cupra Tavascan“ ir „GWM WEY“. Nuo jų nedaug atsiliko tokie automobiliai, kaip „Hyundai Santa Fe“ ar „Porsche Macan““, – sako Eligijus Rakickas, „Bitė Lietuva“ produktų vadovas.
Tarp lyderių – ir dirbtinio intelekto technologijos
Į finalininkų sąrašą patekę automobilių modeliai turi nemažai panašumų inovatyvumo atžvilgiu, tačiau visi trys turi ir savų išskirtinių bruožų.
„Pavyzdžiui, vidutinės klasės „Cupra Tavascan“ įdiegtos premium klasės išmaniosios funkcijos. Su automobilio programėle galima itin lengvai suplanuoti automobilio įkrovimą, užkurti, užgesinti variklį, pašildyti saloną, išvaryti elektromobilį iš parkavimo vietos be vairuotojo. Pastaroji funkcija itin aktuali žmonėms su judėjimo negalia, kai dėl ribotos stovėjimo aikštelės vietos gali būti nepatogu įsėsti ar išlipti iš automobilio“, – pasakoja „Bitės“ produktų vadovas.
„Audi Q6 e-tron“ maloniai stebino sklandžiai veikiančiomis funkcijomis, itin greita ir intuityvia reakcija į komandas. Pasak E. Rakicko, šiame automobilyje itin aiškiai pasijuto, kokią svarbą turi geras interneto greitis. Būtent nuo jo priklauso, kaip greitai veikia tiek automobilyje įdiegtos funkcijos, tiek prie automobilio sąsajos jungiami išmanieji įrenginiai.
„Kinijoje sukurtas visureigis „GWM WEY“ išsiskyrė ne tik savo dydžiu, bet ir dirbtinio intelekto technologijomis. Testavimo metu automobilis pademonstravo, kaip lengva jį valdyti tiesiog balsu – paprašyti įjungti vėdinimą ar šildymą, atidaryti langą ir panašiai. Svarbu tai, kad automobilis paklūsta ne tik vairuotojo, bet ir keleivių komandoms“, – sako E. Rakickas.
„Metų interneto automobilio“ laimėtojas bus paskelbtas lapkričio 29 d. finalinio „Lietuvos metų automobilio 2025“ renginio metu.