Čiuožė kelis šimtus metrų ir nukirto namą. Atskleista „juodosios dėžės“ paslaptis ()
Preliminari lapkritį Vilniuje sudužusio Vokietijos logistikos bendrovės DHL lėktuvo „juodosios dėžės“ informacijos analizė išorinio poveikio požymių neatskleidė.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Teisingumo ministerijos Transporto avarijų ir incidentų tyrimo departamento vadovaujamas saugos tyrimas dar kartą patvirtina, kad pirminė „Boeing 737-476“ skrydžio duomenų savirašio ir pilotų kabinos diktofono duomenų analizė, taip pat nelaimės įrodymų rinkimas nelaimės vietoje, neatskleidė jokių neteisėto įsikišimo požymių“, – penktadienį (gruodžio 20 d.) pranešė Lietuvos teisingumo ministerija.
Duomenys iš abiejų „juodųjų dėžių“, tiek skrydžio duomenys, tiek kabinos balso įrašai, buvo nuskaityti Vokietijos federalinio oro avarijų tyrimo biuro garso įrašymo ir aviacijos elektronikos laboratorijoje.
|
Remiantis ministerijos pateikta informacija, gauti duomenys parodė keletą techninių skrydžio parametrų. Pilotų kabinos diktofonas įrašė įgulos pokalbius ir foninius garsus kabinoje.
Iš skrydžio duomenų registratoriuje saugomų skrydžio parametrų buvo galima atkurti pirmąjį lėktuvo skrydžio trajektorijos vaizdą.
Kaip praneša Lietuvos teisingumo ministerija, iš šiuo metu turimos faktinės informacijos galima patvirtinti, kad neteisėto išorinio poveikio per lėktuvo katastrofą nenustatyta.
Tarptautinė tyrėjų grupė, kurią sudaro specialistai iš Ispanijos, Vokietijos ir JAV, toliau tiria nelaimę.
Dėl šio įvykio LR Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, tad daugiau papildomos informacijos bus suteikta tik tada, kai jos atskleidimas netrukdys sėkmingai baigti tyrimą.
Lapkričio 25 dieną prie Vilniaus oro uosto sudužo DHL krovininis lėktuvas su keturių žmonių įgula. Vienas iš pilotų, 48 metų Ispanijos pilietis, žuvo. Kiti trys įgulos nariai – Ispanijos pilietis, Vokietijos ir Lietuvos pilietis – buvo sužeisti.
Lėktuvas slydo žeme kelis šimtus metrų iki gyvenamojo namo, kuriame buvo 13 žmonių. Pastatas užsidegė, bet visi jo gyventojai buvo išgelbėti.
Kol kas neaišku, kas sukėlė lėktuvo katastrofą. Lietuvos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę, jei transporto priemonė buvo netechniškai tvarkinga. Pasak pareigūnų, jie neatmetė galimybės, kad įvyko sabotažas ar teroro išpuolis, tačiau ši versija nepasitvirtino.
Sudužusio „Boeing 737“ operatorė yra Ispanijos oro linijų bendrovė „ Swiftair“, iš kurios DHL išsinuomojo lėktuvą. Lėktuvas, atskridęs iš Vokietijos Leipcigo miesto, sudužo prieš pat nusileidimą Vilniaus oro uoste.