„Rekordinis rusiškų dujų tiekimas Europai. D. Trumpas tam padarys galą“ (Foto)  ()

Europos sąjungos ir Europos valstybių vadovai sukruto.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Robzor (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/winter-alaska-pipeline-oil-snow-681175/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

TV3 žurnalistas Artūras Anužis savo „Facebook“ paskyroje rašo, kad Donaldas Trumpas šantažu tvarko rusiškų dujų rekordinį tiekimą į Europą.

„Kai iš šono pažiūri į Europos valstybių elgesį, atrodo, kad Europa kaip paauglys, kuris nori tik tūsintis, bet pareigų niekaip negali savo padaryti. Nei rusiškos adatos atsisakys pati, nei pinigų skirs gynybai pati. Vis turi kažkas paspardyti tą užpakalį, ir tas spardytojas šį kartą Trumpas.

Štai Europa išdidžiai paskelbė, kad nepirks rusiškų dujų ir naftos, kai Putinas pradėjo karą Ukrainoje, tačiau pažadai iš dalies ir liko tik žodžiais.

Europos Sąjunga šiemet importuos rekordinį kiekį suskystintų rusiškų dujų, žaliavų duomenų teikėjo „Kpler“ duomenimis vien iki gruodžio vidurio mes gavome 16,5 mln. tonų suskystintų gamtinių dujų.

[Vokietija!] Tik 29,3€. Belaidis aukšto slėgio plovimo įrenginys - su 2 baterijomis. Paskutiniai vienetai
4197 4

Mažiausia kaina šiais metais!

Iš Vokietijos sandėlio

Ribotas kiekis

Išsamiau

Ir jei žiūri į statistiką, tai nuo 2022 metų suskystintų rusiškų dujų Europoje nemažėja. Jei 2022 metais importuota 15,21 mln. tonų, tai pernai buvo beveik tiek pat 15,18 mln. tonų.

2022 m. Rusijai įsiveržus į Ukrainą, ES užsibrėžė tikslą iki 2027 m. sustabdyti bet kokio Rusijos iškastinio kuro importą, tačiau į Europos uostus atkeliaujančių itin atšaldytų dujų siuntų ir toliau daugėjo.

Dujų rinkos analitikai stebisi, kad užuot mažėjus dujų importo skaičiams, jie kyla. O kyla jie dėl to, kad prekiautojai rusiškų dujų gali gauti pigiau, nes iš Rusijos Jamalo terminalo į Europą tiekiamų SGD kaina yra „gerokai mažesnė“ nei iš JAV tiekiamų dujų.

 

Tačiau atrodo, kad Donaldas Trumpas padarys tvarką Europos rinkoje. Kai jis paskelbė, kad įves muitus ES jei ši nepirks JAV dujų ir naftos, Europos sąjungos ir Europos valstybių vadovai sukruto ir pradėjo viešai dalintis mintimis, kad gal Europa ir turi resursų ir noro pirkti amerikietiškas dujas.

 

Praėjusį mėnesį Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen iškėlė idėją, kad importas iš JAV galėtų pakeisti bloko suvartojamas rusiškas SGD.

Suskystintos gamtinės dujos „yra viena iš temų, kurias aptarėme“, – po pokalbio telefonu su D. Trumpu sakė L. von der Leyen. „Vis dar gauname daug SGD per Rusiją, iš Rusijos. Kodėl gi jų nepakeitus amerikietiškomis SGD, kurios yra pigesnės ir mažina energijos kainas?“

 

JAV jau dabar yra didžiausia SGD tiekėja Europai, tačiau antroje vietoje išlieka importas iš Rusijos. ES pareigūnai ieško būdų, kaip apriboti Maskvos vaidmenį, nes karas Ukrainoje tęsiasi, nors Rusijos dujotiekiams ir suskystintosioms gamtinėms dujoms sankcijos iš esmės netaikomos.

 

Anksčiau Europa iš Rusijos importuodavo apie du penktadalius dujų, kurių didžioji dalis buvo tiekiama vamzdynais. Dabar bendras dujų importas iš Rusijos, įskaitant dujotiekių dujas, sudaro tik apie 16 proc. visų ES tiekiamų dujų.

Tačiau, kaip rodo laivų stebėjimo duomenys, rusiškos SGD šiemet sudarė 20 proc. viso ES importuojamo jūrinio kuro, o pernai – 15 proc. Ne visos į Europą atgabentos rusiškos SGD suvartojamos regione, dalis jų perkraunama ir gabenama į kitas pasaulio dalis“, – rašo Anužis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(43)
(10)
(33)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()