Mokslininkai šokiravo: „tai sutrumpina gyvenimą. Negrįžtami pokyčiai smegenyse“  ()

Pabrėžiamas staigus vaikų emocinių, socialinių ir ugdymosi problemų padidėjimas.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Ron Lach (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/a-boy-and-a-girl-sitting-back-to-back-using-their-smartphones-9785024/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Išmanieji telefonai sutrumpina vaikų gyvenimą, sukelia susikaupimo ir miego problemas, kartais sukelia mintis apie savižudybę – perspėja lenkų mokslininkai. Jie išsiuntė peticiją Švietimo ministerijai, kad būtų įvestos skaitmeninės higienos taisyklės, praneša TVP3.

„Šiandien mes naudojame išmaniuosius telefonus – tai noriu pasakyti su visa atsakomybe – trumpiname vaikų gyvenimą. Naudoti išmaniuosius telefonus pradinėse mokyklose nėra jokio švietimo ar vaikų saugumo pagrindo. Kyla klausimas: kodėl mes turime juos turėti mokyklose?“ – klausia Piotrkovo universiteto profesorius Mariusz Zbigniew Jędrzejko.

[EU+Kuponas] Aukščiausios klasės plovimo įrenginys - piguva neprilygsta nė iš tolo. Paskutiniai vienetai („VEVOR XS-00B“)
7557 1

Labai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Jis yra vienas iš peticiją pasirašiusių asmenų. Joje pabrėžiamas staigus vaikų emocinių, socialinių ir ugdymosi problemų padidėjimas. Panašių išvadų turi ir kiti ekspertai.

„Mūsų vaikai socialinius modelius, informaciją apie išvaizdą ir konkrečius socialinius vaidmenis gauna iš socialinės žiniasklaidos, o tai gali neigiamai paveikti jų savivertę“, – sakė Ščecino universiteto Sociologijos instituto daktarė Colette Szczepaniak.

Smegenų struktūrų pokyčiai

Naujausių tyrimų duomenimis, vaikai internete vidutiniškai praleidžia 5 valandas ir 36 minutes per dieną.

 

„Stebime trejų, ketverių metų ir net mažesnius vaikus, kurie jau naudojasi internetu nelabai žinodami, kam jis skirtas. Yra matomi smegenų struktūrų pokyčiai, kurie kai kuriose situacijose gali būti negrįžtami“, – įspėjo Ščecino universiteto Psichologijos instituto daktaras Wojciechas Rodzień.

Kreipimesi į švietimo ministrą nurodoma, kad reikia įdiegti panašius sprendimus, kurie jau yra Australijoje, Danijoje ir Skandinavijos šalyse. Lenkijoje kai kurios mokyklos įvedė apribojimus, kurie pasirodė esą veiksmingi.

 

„Jei vaikas nori susisiekti su tėvais esant svarbiai situacijai, jis gali nueiti į tam skirtą vietą ir paskambinti. Per pertraukas stengiamės, kad vaikai nesinaudotų telefonais, nes pertrauka yra poilsio metas“, – aiškino Ščecino 35-osios pradinės mokyklos direktorės pavaduotoja Izabela Kuczko.

Šios peticijos tikslas yra vienas: vaikų sveikata ir tinkamas vystymasis.

„Išmaniųjų telefonų netekę vaikai ieško fizinio aktyvumo ir tiesioginio kontakto su bendraamžiais. Neturėtume bijoti pokyčių, antraip pritrūksime laiko“, – apibendrino prof. Jędrzejko.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(13)
(1)
(12)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()