Kainavo 400 mlrd. $. B. Gatesas pripažino savo didžiausią klaidą ()
„Padariau lemtingą klaidą, netinkamai valdydamas „Microsoft“.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Billas Gatesas prisipažino padaręs „vieną didžiausių visų laikų klaidų“, būdamas „Microsoft“ generaliniu direktoriumi. Verslininkas tai pasakė interviu metu „Village Global“ rizikos kapitalo bendrovei, rašo „Gizmochina“.
Visų pirma B. Gatesas mano, kad „Microsoft“, o ne „Google“, turėjo sukurti alternatyvą „iOS“ mobiliesiems įrenginiams, kuria tapo „Android“. Nuo 2000 m. įmonė kūrė savo „Windows Mobile“ platformą, tačiau vieną dieną leido sau „paleisti kamuolį iš rankų“.
|
Įėjimo į rinką datos:
- „Apple iPhone“ – 2007 m. birželio mėn.;
- pirmieji „Android“ įrenginiai – 2008 m. rugsėjo mėn.;
- „Microsoft Windows Phone 7“ – 2010 m. spalio mėn.
Iki to laiko mobiliųjų OS rinka buvo beveik visiškai užimta, o „Android“ ir iOS kartu užėmė 99,9 % rinkos dalies.
„Programinės įrangos pasaulyje laimėtojas pasiima viską. Pasaulyje buvo vietos tik vienai mobiliajai OS „ne „Apple“ įrenginiams“. Padariau lemtingą klaidą netinkamai valdydamas „Microsoft“ tuo metu, kai reikėjo skirti visą savo energiją mūsų mobiliąjai platformai: „Tai netapo tuo, kuo pavirto „Android“. O dabar „Android“ yra vienintelė iOS alternatyva“, – sakė Billas Gatesas.
Jis taip pat pridūrė, kad šios klaidos kaina siekia 400 milijardų dolerių, kurie galėjo iš „Google“ atitekti „Microsoft“, jei „Windows“ kūrėjas būtų užėmęs antrą vietą mobiliųjų OS sektoriuje.
B. Gateso mintys neliko nepastebėtos Richo Minero, „Android“ įkūrėjų. Jis teigė asmeniškai dalyvavęs kuriant mobiliąją iOS, siekdamas užkirsti kelią „Microsoft“ monopolizuoti mobiliųjų telefonų rinką, panašiai kaip atsitiko asmeninių kompiuterių rinkoje ir sulėtino naujoves.
„Microsoft“ planuoja grįžti į išmaniųjų telefonų rinką su 360 laipsnių kampu besisukančiu įrenginiu. Tai gali būti perdirbtas „Surface Duo 3“, kuris niekada nebuvo išleistas.