„435. Medžioklė prasideda.“ Rusijos pajamos tirpsta kaip sniegas  ()

Kaina padidėjo beveik 50%.


Rusijos laivas
Rusijos laivas
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=bN3AHlZZsyM&t=25s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

J. Bideno administracijos atsisveikinimo sankcijos Rusijai turėjo didelės įtakos RF naftos gabenimo logistikai ir išlaidoms.

Dėl naujausio JAV sankcijų paketo Rusijos naftos pramonei, kurį įvedė ankstesnė JAV prezidento administracija, naftos tiekimo iš vakarinių Rusijos uostų kaina padidėjo beveik 50%. Tai praneša „Bloomberg“.

Rusijos „Ural“ žalia nafta iš Baltijos ir Juodosios jūrų uostų daugiausia eksportuojama į Indiją. Nuo sausio 10 d., kai buvo įvestos sankcijos, transportavimo išlaidos padidėjo 4,2 USD už barelį (48%). Taigi šiuo metu skirtumas yra 13 USD už barelį, kai jis pristatomas į Indijos rinką iš Baltijos uostų, 10 USD iš Juodosios jūros uostų.

[EU+Kuponai] Patys pasigaminkite vyno ir kt. gėrimų tiesiog namuose. Neįtikėtinos kainos ir galimybių aparatai
18221 7

Labai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Anksčiau stebėtojai pranešė, kad pabrango rusiškos ESPO klasės naftos, gabenamos iš Ramiojo vandenyno Kozmino uosto, pristatymo kainos. Šios rūšies gabenimo į Kiniją kaina po naujų sankcijų išaugo penkis kartus. Logistikos kaštų augimas neabejotinai turi įtakos Rusijos ekonomikai, nes išaugusios transportavimo sąnaudos mažina eksporto operacijų pelningumą.

Ši tendencija gali tęstis, jei Rusijos naftos pramonė susidurs su naujomis Vakarų sankcijomis. Šiuo metu 112 iš 435 laivų, pernai gabenusių Rusijos naftą, yra įtraukti į JAV sankcijų sąrašą.

 

JAV ir jų sąjungininkų pradėta plataus masto vadinamojo Rusijos šešėlinio laivyno medžioklė gali baigtis tuo, kad Rusija neturės pakankamai laivų, kad atnaujintų ankstesnių kiekių naftos eksportą.

Dabartinė padėtis Kremliui atrodo grėsmingesnė nei anksčiau. Indija ir Kinija jau gerokai sumažino Rusijos naftos importo apimtis ir ieško alternatyvių tiekėjų. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(42)
(1)
(41)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()