„Imperija žlugo. Rusija pralaimėjo karą“ (19)
Įmonė priversta.
.png)
© Газпром (stop kadras) | https://www.youtube.com/watch?v=5YrQSapFlcU
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Reuters“ praneša, kad didžiausia Rusijos dujų monopolija „Gazprom“, praradusi pagrindinę pardavimo rinką Europoje, atsidūrė gilioje krizėje. Bendrovė patiria kelių milijardų dolerių nuostolius, atleidžia darbuotojus ir netgi yra priversta parduoti savo prabangius biurų pastatus, įskaitant prabangų kompleksą Sankt Peterburgo centre.
Europa nebeperka rusiškų dujų
Prieš vienuolika metų „Gazprom“ vadovas Aleksejus Milleris pareiškė, kad Europa taps vis labiau priklausoma nuo rusiškų dujų. Tačiau po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą ir tarptautinių sankcijų atsitiko priešingai: Europa atsisakė rusiškų dujų, atimdama „Gazprom“ pagrindines pajamas.
|
Dabar, užuot plėtojusi verslą, įmonė priversta išparduoti turtą, o elitinis eksporto padalinys, kadaise buvęs pelningiausias „Gazprom“ segmentas, sumažėjo iki kelių dešimčių žmonių. Anot „Reuters“, likę darbuotojai dabar sprendžia tik teisminius procesus su buvusiais Europos pirkėjais, kurie reikalauja atlyginti žalą ir nutrauktas sutartis.
Imperijos žlugimas: masiniai atleidimai ir turto pardavimas
„Gazprom“ problemos neapsiriboja Europos rinkos praradimu. Įmonėje bręsta personalo krizė – tūkstančiai darbuotojų gali netekti darbo.
Vadovybė jau pritarė 1500 darbuotojų atleidimui centrinėje būstinėje ir dangoraižyje „Lachta Centr“, kuris yra pagrindinis „Gazprom“ simbolis Sankt Peterburge.
Darbuotojai yra priversti įrodyti savo vertę įmonei pristatydami, kodėl jie neturėtų būti atleisti. „Gazprom“ svarsto galimybę parduoti prabangų nekilnojamąjį turtą, įskaitant prabangų kompleksą Sankt Peterburgo centre, kuris dar visai neseniai simbolizavo Rusijos ambicijas dujų sektoriuje.
„Gazprom“ yra didžiausia sankcijų auka
Vakarų sankcijos „Gazprom“ sudavė milžinišką smūgį. Ekspertai mano, kad šiuo metu įmonė išgyvena gilią krizę ir, praradusi Europos rinką, nebegalės atsigauti.
Europa visiškai atsisakė rusiškų dujų ir pasirinko alternatyvius tiekėjus iš JAV, Kataro ir Norvegijos. Kinijoje „Gazprom“ negali kompensuoti savo nuostolių: kainos mažesnės, tiekimo apimtys nepakankamos, kad galėtų išgelbėti įmonę. Ieškiniai prieš Europos bendroves gali sukelti naujų kelių milijardų dolerių nuostolių.
Rusija pralaimėjo dujų karą
„Gazprom“ buvo vienas pagrindinių Kremliaus įtakos Europai instrumentų, tačiau dabar Rusija pagaliau prarado šį spaudimo svertą. Įmonė praranda pajamas, atleidžia darbuotojus, parduoda turtą ir lieka be ateities. „Gazprom“ žlugimas – dar vienas smūgis Rusijos ekonomikai, kuri žlunga spaudžiant sankcijoms ir nesugeba rasti naujų pirkėjų savo dujoms.