Ši Europos šalis atrado milijonus tonų natūralaus kuro. Jo vertė pribloškianti. Gali transformuoti visą Europą (1)
Ekspertai apskaičiavo, kad jo vertė gali būti apie 84 mlrd. eurų.

© akitada31 (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/illustrations/hydrogen-transport-blow-mobility-6348145/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Prancūzijoje gali būti saugoma iki 46 mln. tonų natūralaus vandenilio. Šių išteklių naudojimas galėtų atnešti naudą, kuri siektų milijardus eurų.
Tokio nuostabaus atradimo vieta yra Prancūzijos miestelis Folschviller. Tai yra Grand Est regiono dalis šiaurės rytų Prancūzijoje ir netikėtai gali tapti raktu patenkinti ne tik šios šalies, bet ir viso Senojo žemyno energijos poreikius.
Vandenilis turi didžiulį kuro potencialą, nes jį deginant nesusidaro aplinkai kenksmingos šiltnamio efektą sukeliančių dujos. Degimo metu susidaro vanduo, todėl vandenilio kuras gali būti naudojamas įvairiais būdais, nesijaudinant dėl neigiamo klimato poveikio.
Deja, kalbant apie žmogaus sukurtą vandenilį, jis vis dar daugiausia gaminamas naudojant iškastinį kurą, pvz., gamtines dujas. Vadinasi, šį energijos šaltinį sunku pavadinti visiškai ekologišku. Ekspertai netgi įvedė skirstymą į pilkąjį, baltąjį ir žaliąjį vandenilį, pastarasis arba gaunamas iš gamtos, arba gaminamas naudojant energiją, gautą iš atsinaujinančių šaltinių.
|
Milijonai tonų natūralaus vandenilio, esančio šiaurės rytų Prancūzijoje, būtų palaima ten esančiai pramonei. Naujausios ataskaitos šiuo klausimu atsirado mokslininkų iš GeoRessources ir CNRS laboratorijų dėka. Jų taikinys buvo visai ne vandenilis, o… metanas. Vietoj šių dujų jie pasiekė baltojo vandenilio telkinius, kurių telkiniai yra maždaug 1250 metrų gylyje.
Šis natūralios kilmės kuras turi dar vieną didelį privalumą: praktiškai nereikalauja pažangaus apdorojimo, tačiau yra tinkamas naudoti. Prancūzų mokslininkų užfiksuotą sėkmės mastą geriausiai parodo faktas, kad tariamas baltojo vandenilio kiekis ten sudaro apie pusę metinės pilkojo vandenilio produkcijos visame pasaulyje.
Visa tai apsiribojant po žeme paslėptų išteklių gavyba – nereikia gaminti vandenilio, naudojant iškastinį kurą ar atsinaujinančius energijos šaltinius. Ekspertai apskaičiavo, kad Folschviller indėlio vertė gali būti apie 84 mlrd. eurų. Be grynai energetinės naudos, baltojo vandenilio gavyba ten galėtų sukurti tūkstančius darbo vietų, o tai žymiai paskatintų šalies ekonomiką.