„Teslai“ apie tai tik pasvajoti. Elektromobiliu nuvažiavo per 666 000 km. Labiausiai stebina tai, kas nutiko akumuliatoriui (Video) ()
Įveikti tokį didelį atstumą automobiliui nebuvo išskirtinai sunki užduotis.

© M 93 (CC BY-SA 3.0 DE) | https://en.wikipedia.org/wiki/Hyundai_Ioniq_5#/media/File:Hyundai_Ioniq_5_AWD_Techniq-Paket_%E2%80%93_f_31122024.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Hyundai Ioniq 5“ yra elektrinis krosoveris, pelnęs pripažinimą automobilių rinkoje dėl patogumo, dizaino ir efektyvumo. Be to, šis automobilis gali pasigirti dideliu patikimumu, ką patvirtina „Hyundai Ioniq 5“ istorija su įspūdinga daugiau nei 666 000 km rida.
Automobilio savininkas iš Korėjos pasigyrė didžiule rida. Vaizdo įraše parodytam „Ioniq 5“ yra treji metai, o jo odometras rodo, kad per tą laiką jis nuvažiavo 666 255 km. Vidutinė dienos rida yra 608 km. Ir kaip pasirodo, įveikti tokį didelį atstumą automobiliui nebuvo išskirtinai sunki užduotis.
„Hyundai Ioniq 5“ nuvažiavo 666 255 km beveik be gedimų. Per visą šios transporto priemonės naudojimo laikotarpį savininkas pakeitė reduktoriaus (diferencialo) alyvą ir stabdžių skystį. Be to, sugedo integruotas įkrovimo valdymo blokas (ICCU) ir automobilio negalima įkrauti naudojant kintamąją srovę (AC). Tačiau savininkui tai netrukdo, nes elektrą jis ir taip papildo iš greitųjų įkroviklių.
Akumuliatorius atliko puikų darbą
|
Visiems tikriausiai įdomu, kaip sekėsi akumuliatoriui? Galima sakyti, jis drąsiai ištvėrė intensyvaus naudojimo sunkumus.
Savininkas prisipažino, kad įkraudavo automobilį pačiu nesveikiausiu būdu, t. y. su greitaisiais įkrovikliais ir dažniausiai iki 100 proc. Tokiu būdu automobilis nuvažiavo 580 000 km su originaliu akumuliatoriumi. Tada „Hyundai“ tyrimų ir plėtros centras nemokamai jį pakeitė nauju. Verta paminėti, kad išmontavimo metu jis turėjo 87 proc. efektyvumą, o savininkas tuo nesiskundė.
Keitimas vyko ne visiškai savininko nuožiūra, nes, kaip pats pripažino, jei būtų tekę už keitimą susimokėti, greičiausiai būtų keitęs automobilį. Be to, akumuliatoriaus efektyvumas buvo įspūdingas, ypač atsižvelgiant į naudojimo intensyvumą.
Apie kitus gedimus savininkas neužsiminė, todėl galime manyti, kad likę komponentai, įskaitant variklį, yra vietoje.
Taigi, kaip parodė šis automobilis, didžiulius atstumus įveikti elektromobiliais įmanoma ir be dažnų akumuliatoriaus keitimų. Su šia problema dažnai susiduria „Tesla“ savininkai, nuvažiuojantys didelius atstumus.
Žinoma, aprašytas atvejis yra unikalus ir dauguma „Ioniq 5“ savininkų su tokiais iššūkiais nesusidurs. Lietuvoje ar net visoje Europoje tokiai ridai pasiekti prireikia keliolikos metų, o tai suteikia daug vilčių, kad vieno akumuliatoriaus bloko gali pakakti net visam automobilio eksploatavimo laikui. Verta prisiminti apie garantiją, kurią „Hyundai“ siūlo standartiškai akumuliatoriui – t. y. 8 metai arba 160 000 km. Gedimo atveju ne per šį laikotarpį akumuliatoriaus taisymo išlaidos gali būti didelės, nors šis pavyzdys rodo, kad yra didelė tikimybė, jog taip neatsitiks.

Vokiečių inžinieriai išardė „Tesla“ ir BYD akumuliatorius. Kalba visas pasaulis, ką jie atrado
+4
(2)
