Elektromobiliams sako tvirtą „NE“. Ir taip bus ilgai ()
Nerimą kelia keli pagrindiniai klausimai.

© GoranH (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/car-bmw-i8-roadster-battery-charging-3322152/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
2024 metais net 84,5 % Europoje parduodamų komercinių transporto priemonių buvo varomi dyzeliniu varikliu. Tai ne tik rodo, kad verslininkai vis dar pasitiki patikrintais sprendimais, bet ir išryškina elektromobilių trūkumus.
Elektromobiliai nėra geriausias sprendimas įmonėms, nes kuo sunkesnis transportas, tuo daugiau energijos reikia. Dyzelinio variklio atveju ši problema nėra tokia reikšminga, nes degalų papildymas yra daug lengvesnis nei automobilio įkrovimas.
Elektromobiliams sako tvirtą „NE“
Perėjimas prie elektrinių transporto priemonių daugeliui įmonių vis dar yra per didelis pavojus. Verslininkams nerimą kelia keli pagrindiniai klausimai:
- Transporto priemonės likutinė vertė – vis dar neaišku, kaip greitai naudotų elektrinių furgonų vertė nuvertės. Dyzelinių variklių atveju šis nusidėvėjimas yra nuspėjamas ir lengviau apskaičiuojamas.
- Baterijos tarnavimo laikas ir keitimo kaina – daugelis verslininkų vis dar nepasitiki ilgalaikiu akumuliatorių patvarumu, ypač intensyviai naudojamuose pristatymo automobiliuose.
- Infrastruktūra – įkrovimo stotelių tinklas Europoje vis dar nepakankamas, ypač automobilių parkams, dirbantiems už didžiausių miestų ribų.
- Nuvažiuojamas atstumas ir įkrovimo laikas – palyginti su dyzeliniais varikliais, elektriniai furgonai vienu įkrovimu siūlo daug mažesnį atstumą, o pats energijos papildymas užtrunka daug kartų ilgiau nei degalų papildymas.
|
Mažesnės įmonės, kurios sudaro komercinių transporto priemonių rinkos stuburą, yra ypač konservatyvios elektrifikacijos požiūriu. Daugelis jų dirba su palyginti mažomis maržomis, todėl kiekvienas centas yra svarbus – o elektrinius furgonus tiesiog brangiau įsigyti.
Be to, subsidijų ir finansinių paskatų prieinamumas yra ribotas, o tos, kurios yra prieinamos, dažnai reikalauja sudėtingų formalumų. Dėl to įmonės teikia pirmenybę patikrintiems ir nuspėjamiems sprendimams, todėl dyzelinas vis dar valdo.
Ir taip bus ilgai.

Vokiečių inžinieriai išardė „Tesla“ ir BYD akumuliatorius. Kalba visas pasaulis, ką jie atrado
+3
(2)
