Vienintelė tokia vieta pasaulyje. Nepaprasta struktūra po Atlantu (Foto, Video) ()
Kai kurios vietos yra tokios unikalios, kad pritraukia žmones iš viso pasaulio.

© Ekrano kopija | https://x.com/veryfamousman/status/1467381993558007812/photo/1
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tarp gamtos sukurtų stebuklų yra ir inžinerinių statinių, kurių konstrukcija yra tikras meno kūrinys. Šis povandeninis tunelis yra daugiau nei 11 km ilgio, iškaltas kietame bazalte ir giliausioje vietoje yra 187 m žemiau jūros lygio.
Farerų salos (Danijos Karalystės dalis) yra absoliučiai nuostabi vieta, parodanti gamtos grožio galią. Būdingas elementas – ne tik dėl stipraus vėjo nulemtas medžių trūkumas, bet ir susisiekimo problemos 18 vulkaninių salų salyne, apsuptame Atlanto vandenyno vandenų.
Kelių tiesimas – itin sunkus ir daug pastangų reikalaujantis darbas, todėl ilgą laiką gyventojai tarp salų keliaudavo tik keltais. Tikrą revoliuciją sukėlė povandeniniai tuneliai, kurie palengvina judėjimą nepaisant oro ir vėjo stiprumo.
Vykstant į Farerų salas reikia pasiruošti visoms oro sąlygoms. Orai keičiasi kaip kaleidoskope, todėl reikėjo sukurti visiškai naują ir novatorišką kelių tinklą, kuris leistų gyventojams ir turistams judėti nepriklausomai nuo oro sąlygų.
|
Nepaprastas inžinerijos ir meno derinys yra povandeninis tunelis sudėtingu pavadinimu Eysturoyartunnilin. Jis jungia didžiausią Farerų salyno salą Streimojų (Streymoy) (kurioje yra Torshaunas (Tórshavn), viena mažiausių pasaulio sostinių) su Eisturojumi (Eysturoy), antra pagal dydį salyno sala.
Eysturoyartunnilin: nelle Faroe il secondo tunnel stradale sottomarino più lungo del mondo, con tanto di rotatoria artistica. E' l'Eysturoy Tunnel
— TurismoItaliaNews.it (@TurismoItaliaNw) February 22, 2021
Leggi la notizia https://t.co/YCtAAoIzAN #EysturoyTunnel #turismo #IsoleFaroe #architettura #visitfaroeislands @VisitFaroe pic.twitter.com/iZeG5nOptT
Tunelio ilgis yra lygiai 11 238 m ir juo kasdien pravažiuoja maždaug 6 000 transporto priemonių. transporto priemonių. Eysturoyartunnilin yra ilgiausia povandeninė struktūra Farerų salose ir antra pagal ilgį pasaulyje.
Tunelis buvo iškaltas bazalto uolienoje, o inžinieriai pasirūpino įrengti šviesos atšvaitus, kurie sukuria įspūdį, kad matome šiaurės pašvaistę. Šviesos žaismas sukuria stiklinio kupolo su Atlanto vandeniu virš jo įspūdį.
Be to, tunelyje yra žiedinė sankryža, kuri yra išsišakojimas link Runaviko ir Strenduro. Tai vienintelis tunelis pasaulyje, kuriame įrengta žiedinė sankryža.
Žiedinės sankryžos centre yra vietinio menininko Tronduro Pattursono sukurta plieninė žmonių statula.
Tęsinys kitame puslapyje:
Tuo šio maršruto siurprizai nesibaigia – vairuotojai tikrai turėtų nustatyti radijo imtuvus pagal FM97 dažnį. Per radiją galima pasiklausyti specialaus Jenso L. Thomseno sukurto garso takelį, sukurtą pagal statybą lydinčius garsus ir tunelio viduje tvyrančią tylą.
Eysturoyartunnilin tunelis pradėtas statyti 2016 m., o objektas pradėtas eksploatuoti 2020 m. gruodžio 19 d. Statybos kaina siekė net 360 mln. eurų. Žemiausias tunelio taškas yra 187 m žemiau jūros lygio, todėl saugumo klausimai buvo pagrindiniai, nors negalima ignoruoti ir to, kad inžinieriai norėjo ir nepaprasto vizualinio efekto.
Daugiau nei 11 km ilgio povandeninio tunelio statybos kaina buvo milžiniška, tačiau tai labai palengvino vietos gyventojų gyvenimą.
Naudojimasis tuneliu yra mokamas, o gyventojai turi galimybę įsigyti, pavyzdžiui, metinį abonementą. Kelionė į vieną pusę lengvuoju automobiliu kainuoja 175 Danijos kronų arba 24 eurai.
Taip pat verta paminėti, kad Farerų salos gali pasigirti vieninteliu tiltu pasaulyje, kertančiu Atlanto vandenyną. Streymin tiltas, jungiantis Streimojaus ir Eisturojaus salas, yra 220 m ilgio ir eismui buvo atidarytas 1973 m. spalio 30 d. Jo statyba truko dvejus metus – jis sujungė abi salas per Sundinio sąsiaurį siauriausioje vietoje. Tiltas turi dvi automobilių juostas ir siaurą pėsčiųjų ir dviračių taką.