Dronai ir tankai? Legendinis gamintojas nusprendė grįžti prie... savo karinių šaknų  ()

Tai ne revoliucija, o atsigręžimas į praeitį.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© S_h_ooting_em (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/porsche-woman-luxury-elite-glamour-6576901/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vietoj sportinių automobilių – dronai ir tankai? Po pragaištingų metų ir milijardinių nuostolių, „Porsche“ nusprendė grįžti prie... savo karinių šaknų. Prabangus prekės ženklas, siejamas su greitais automobiliais, planuoja investuoti milijardus į gynybos sektorių.

Krizė keičia prioritetus: 20 milijardų eurų nuostoliai

Kaip praneša portalas „Europäische Sicherheit & Technik“, „Porsche SE Holding“, valdanti 31,4 % „Volkswagen“ akcijų ir 25 % „Porsche“ akcijų, praėjusiais metais užfiksavo didžiulį 20 mlrd. eurų nuostolį.

Tai sunkaus laikotarpio visam Vokietijos automobilių sektoriui, kuris sunkiai atlaiko energijos transformacijos ir konkurencijos iš Azijos spaudimą, rezultatas. Todėl įmonės vadovybė ieško išsigelbėjimo naujomis, mažiau akivaizdžiomis kryptimis. Viena iš jų – ginklų pramonė, kurioje „Porsche“ jau buvo. Tai ne revoliucija, o atsigręžimas į praeitį.

[Vokietija!] 2500W nešiojamas garinis valymo aparatas už juokingą kainą. Išvalysite ten, kur atrodė neįmanoma!
2

Nuostabiai gera kaina

Iš Vokietijos, greitas ir saugus pristatymas

Puiki kokybė ir panaudojimo galimybės

Išsamiau

„Porsche“ turi ilgą bendradarbiavimo su Vokietijos kariuomene istoriją – tiek Trečiojo Reicho laikais, tiek pokario Vakarų Vokietijoje. Ferdinandas Porsche, be kita ko, sukūrė naciams „Ferdinand“ tankų naikintojų važiuokles. Būtent ši įmonė šeštajame dešimtmetyje buvo atsakinga už tanko „Leopard 1“ – pavyzdinės Bundesvero transporto priemonės – projektavimą. „Porsche“ taip pat išbandė savo karinius „džipus“ – „Type 597“, nors ir pralaimėjo konkurencinėje kovoje.

 

Šis sprendimas atsirado ne iš niekur. Didėjant karinėms išlaidoms Europoje, ginklų sektorius fiksuoja įspūdingus pelnus. Ekspertai skaičiuoja, kad iki 2030 metų užsakymų vertė gali siekti iki 400 mlrd. eurų. Šiame fone automobilių verslas atrodo blyškus.

Taigi, užuot įsikibę į besitraukiančią elektromobilių rinką, „Porsche“ nusprendžia panaudoti savo likvidumą, kad įsitrauktų į veiksmą, kur pinigai yra patikimesni gynybos pramonėje.

Ne tik „Porsche“ – visa Vokietijos automobilių pramonė keičia kursą

„Volkswagen“ jau anksčiau paskelbė apie pasirengimą savo gamyklas pertvarkyti į karinės technikos gamybą. Tuo tarpu „Rheinmetall“ – Vokietijos ginklų pramonės milžinas – nori įdarbinti iki 40 tūkst. naujų darbuotojų, taip pat iš automobilių pramonės. Ribos tarp civilinės ir karinės pramonės tampa vis labiau neryškios. Esant tokiai situacijai, „Porsche“, turinti turtingą karinį paveldą ir dideles grynųjų pinigų atsargas, gali tapti vienu iš pagrindinių naujos kartos ginklų gamybos žaidėjų.

 

Tai, kas vieniems yra bauginanti ekonomikos militarizacijos perspektyva, kitiems atrodo kaip galimybė atkurti Vokietijos pramonės galią. Vyriausybė planuoja padidinti išlaidas gynybai iki 3,5 % BVP. Nauji verslo planai dabar kuriami remiantis šūkiais apie „Europos nepriklausomybę“, įskaitant tuos, kurie prasideda žodžiu „tankas“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(20)
(0)
(20)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: