Prieš jus važiuoja policijos automobilis? Svarbus signalas, kurio daugelis vairuotojų net nežino ()
Toks vaizdas gali sukelti pasipiktinimą.

© MagnusGuenther (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/police-munich-bavaria-blue-light-5281693/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ar prieš jus važiuoja policijos automobilis? Ir dar kažkaip keistai? Tai svarbus signalas vairuotojams.
Galite nustebti pamatę policijos automobilį, važiuojantį zigzagu per kelias eismo juostas. Šis manevras, nors ir nenaudojamas mūsų šalyje, yra gerai apgalvotas bendravimo būdas ir turi didelę reikšmę vairuotojams.
Lietuvoje toks vaizdas gali sukelti pasipiktinimą. Juk toks vairavimas labiau asocijuojasi su neblaiviu vairuotoju. Tačiau Vokietijos greitkeliuose policijos automobilis, važiuojantis zigzagais – visai kita istorija. Tai įspėjimo forma ir būdas sulėtinti eismą. Policija manevrą naudoja, kai kelyje yra grėsmių, pvz. išsiliejęs krovinys, iš automobilio iškritę daiktai ar įvykis kelyje, dėl kurio dar nereikia visiškai sustabdyti eismo.
|
Pareigūnai įsijungia avarinius žibintus, kartais ir garsinius signalus, o tada pradeda važinėti iš vienos eismo juostos į kitą. Tai ne įgūdžių demonstravimas, o efektyvus vairuotojų stabdymas. Šis manevras naudojamas tik plačiuose kelių eismo juostų keliuose, būdinguose Vokietijos greitkeliams. Siauresniuose keliuose patrulis dažniausiai juda per vidurį, pasiekdamas panašų efektą.
Ką daryti, kai policijos automobilis važiuoja zigzagu?
Taisyklė nr. 1 – nelenkite policijos automobilio. Tai nėra situacija, kai galite skubėti. Privalote važiuoti policijos nustatytu tempu, kol pareigūnai išjungia signalus ir rankos mostu signalizuoja, kad galite grįžti prie įprasto vairavimo.
Taip pat verta prisiminti, kad policija turi ir kitų būdų bendrauti su vairuotojais. Greitkeliuose galite susidurti su pranešimais, rodomais policijos automobilių gale, pvz. „Sekite mane“, „STOP“ arba „Priekyje avarija“. Ši informacija turi juridinę galią, o jos ignoravimas gali užtraukti baudą, baudos balus, o kraštutiniais atvejais net baudžiamąją atsakomybę už kelių eismo pavojaus sukėlimą.