Europa bejėgiškai skėsčioja rankomis. Muskas buvo teisus ()
Pasirodo, Elonas Muskas buvo teisus dėl savo kosminio interneto išskirtinumo, be kurio žlugtų karo frontas Ukrainoje. Europa šiuo metu negali pasiūlyti alternatyvos turtingiausio pasaulio žmogaus sistemai.
© Kyivcity.gov.ua, CC BY 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wladimir_and_Vitali_Klitschko_with_a_Starlink_user_terminal.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Europos palydovinio tinklo „Eutelsat“ atstovai pripažino, kad jų technologija nepajėgi visiškai pakeisti amerikietiškų „Starlink“ terminalų Ukrainos kariuomenėje. Tai stiprus smūgis Kyjivui ir tuo pačiu Briuseliui. NATO ir ES šalių kariuomenės atsidurtų dramatiškoje situacijoje, jei prasidėtų karas su Rusija.
Kodėl taip nutiktų? Nes Rusijos armija sukūrė neįtikėtinai efektyvius visų karinių ryšių trukdymo metodus. Tai taip pat taikoma GPS navigacijai. ES valdžios institucijos iš pradžių tvirtino, kad gali rasti alternatyvą, bet galiausiai jos nėra. „Eutelsat“ Europos palydovinis tinklas negali užpildyti šios spragos didžiuliu mastu.
„Jei perimtume visus komunikacijos pajėgumus Ukrainai ir visiems jos piliečiams, mes to negalėtume padaryti“. Tiesiog būkime labai sąžiningi, interviu „Politico“ sakė „Eutelsat“ generalinė direktorė Eva Berneke. „Tačiau manau, kad galime suteikti galimybę kai kuriais kritiniais atvejais, tarkime, vyriausybei“, – pridūrė ji.
|
„Starlink“, turėdamas moderniausius, kompaktiškus rinkinius ir didžiulę 7000 palydovų žvaigždyną, pralenkia „Eutelsat“ 600 palydovų parką ir didelių gabaritų terminalus, pranešė „Eutelsat“. Musko tinklas gali pasiūlyti 23–490 kartų didesnį duomenų pralaidumą nei „Eutelsat“ Ukrainoje, žinoma, priklausomai nuo naudojimo scenarijų.
Prieš kurį laiką Pentagonas paskelbė, kad JAV kariuomenė turi pranašumą prieš Rusiją ir Kiniją būtent kosminėse technologijose. Be jų kariauti šiandien praktiškai neįmanoma. Kosminis internetas yra užšifruotas ir juo perduodami konfidencialūs duomenys negali būti perimti. Tai yra didžiausias jo pranašumas. Rusai daug kartų bandė į jį įsilaužti, bet nepavyko.
„Starlink“ yra novatoriškas „SpaceX“ projektas, kuriuo siekiama užtikrinti greitą ir patikimą interneto prieigą visame pasaulyje. Sistema pagrįsta tūkstančių palydovų, esančių žemoje Žemės orbitoje, žvaigždynu. Tai leidžia „Starlink“ suteikti prieigą prie interneto net pačiose atokiausiose ir sunkiai pasiekiamose vietose, kur tradicinė telekomunikacijų infrastruktūra yra nepakankama arba nuostolinga.
Projektas prasidėjo 2019 m., o nuo tada „SpaceX“ paleido tūkstančius palydovų, kurie sukuria dinamiškai augantį tinklą. Kiekvienas palydovas aprūpintas pažangiomis technologijomis, tokiomis kaip „Hall“ varikliai, kurie leidžia tiksliai manevruoti orbitoje ir išskristi misijos pabaigoje. „Starlink“ siūlo didesnį nei 100 Mbps atsisiuntimo greitį, todėl tai yra konkurencingas sprendimas, palyginti su tradiciniais interneto tiekėjais.
„Starlink“ sistema buvo pritaikyta ne tik kasdieniame atskirų vartotojų gyvenime, bet ir krizinėse situacijose bei stichinių nelaimių paveiktose vietovėse. Pavyzdžiui, per konfliktą Ukrainoje „Starlink“ terminalai teikė itin svarbų ryšį karo sąlygomis, palaikant tiek karines, tiek civilines operacijas. Projektas taip pat įkvėpė kitas įmones, tokias kaip „Amazon“, kurti savo palydovines sistemas, kad galėtų konkuruoti pasaulinėje rinkoje.
Nepaisant daugybės privalumų, „Starlink“ taip pat yra prieštaringas. Astronomai išreiškė susirūpinimą dėl palydovų poveikio dangaus stebėjimams, nes jų ryškumas gali trukdyti moksliniams tyrimams. Tačiau „SpaceX“ imasi veiksmų, kad apribotų šį poveikį, įdiegdama technologijas, mažinančias atspindėtą šviesą. „Starlink“ yra pavyzdys, kaip šiuolaikinės technologijos gali pakeisti pasaulį, kartu sukeldamos iššūkį atsakingai naudoti erdvę.