„Sudužo lėktuvas“ (Video)  ()

04 10 dieną.


Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© marco allasio (free to use) | https://www.pexels.com/photo/silhouette-of-firefighters-near-the-blazing-fire-4276086/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

2010 metų balandžio 10 dieną netoli Smolensko, Rusijoje, sudužus Lenkijos prezidento lėktuvui žuvo 96 žmonės, tarp jų ir Lenkijos prezidentas Lechas Kačinskis.

Tą rytą lėktuvas Tu-154M skrido iš Varšuvos į Smolenską. Lėktuvą pilotavo Lenkijos įgula iš prezidentinės oro eskadrilės. Lėktuve buvo Lenkijos prezidentas, jo žmona ir vyriausybės delegacija, jie vyko į Katynės žudynių 70-mečio minėjimą.

Lėktuvas turėjo nusileisti „Smolensko-Severnij“ aerodrome. Prieš tai aerodrome buvo stebimos sunkios meteorologinės sąlygos: mažas debesuotumas ir rūkas. Matomumas buvo 400 m. Neaiškiomis aplinkybėmis lėktuvas nusileido į kritiškai mažą aukštį, kliudė medžių viršūnes, pasviro ant šono, apsivertė ir nukrito 350-500 m atstumu nuo aerodromo kilimo ir tūpimo tako pradžios.

[Kuponai] Jei vairuojate automobilį – Jums to reikia! Puikios multimedijų sistemos už centus. Specialūs „Ranvee“ pasiūlymai
3673 3

Specialus rinkinukas

Nuolaidų kuponai

Labai ribotas kiekis

Sutvarkyti visi mokesčiai

Greitas ir saugus pristatymas

1) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - H505)

2) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - B5)

3) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - H508/H808D)

Išsamiau

Balandžio 10 dieną Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas sudarė specialią tyrimo komisiją aviakatastrofos aplinkybėms ištirti. Rusijos Federacijos ir Lenkijos prokuratūros iškėlė baudžiamąsias bylas dėl lėktuvo katastrofos Smolenske. Lėktuvo katastrofos vietoje dirbo 37 Rusijos prokuratūros Tyrimų komiteto tyrėjai ir daugiau nei 40 teismo medicinos ekspertų. Tyrime dalyvavo vienuolika tyrėjų ir prokurorų iš Lenkijos.

2011 m. sausio 12 d. Tarpvalstybinis aviacijos komitetas pristatė galutinę aviacijos avarijos tyrimo ataskaitą. Pažymima, kad nelaimės priežastys – įgulos sprendimas neskristi į atsarginį aerodromą ir sisteminės priežastys - skrydžio užtikrinimo ir įgulos pasirengimo trūkumai.

Pagrindinis Lenkijos pusės nusiskundimas buvo vienpusis, jos nuomone, požiūris į atsakingų už lėktuvo katastrofą nustatymas. Neabejojant orlaivio įgulos kalte, viena iš pagrindinių priežasčių, lenkų nuomone, yra ta, kad „Severnij“ aerodromas nebuvo uždarytas dėl oro sąlygų. 

 

Iki 2010 m. balandžio 22 d. visų žuvusiųjų per lėktuvo katastrofą Smolenske kūnai buvo atpažinti ir po dviejų dienų pristatyti į Varšuvą. Lėktuve skrido 96 žmonės, iš jų 88 keleiviai ir 8 įgulos nariai, tarp jų nemažai aukšto rango Lenkijos kariuomenės ir visuomenės veikėjų bei šalies dvasininkų atstovų. Dėl lėktuvo katastrofos Lenkija paskelbė devynių dienų nacionalinį gedulą.

Pagal Lenkijos Konstituciją Seimo maršalka Bronislovas Komorovskis laikinai perėmė valstybės vadovo pareigas. Jis buvo išrinktas Lenkijos prezidentu per pirmalaikius rinkimus birželio 20 d., kur antrajame ture nugalėjo mirusio prezidento brolį Jarosławą Kaczyńskį.

 

2017 metais komisija prie Lenkijos krašto apsaugos ministerijos paskelbė pakartotinio prezidentinio lėktuvo katastrofos priežasčių tyrimo ataskaitą, kurioje teigiama, kad lėktuvas sudužo dėl daugybės sprogimų. Iš pradžių kairiajame sparne, o paskui – kairėje fiuzeliažo pusėje, kuri sunaikino lėktuvą dar jam būnant ore.

 

 

 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(8)
(5)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: