JAV smogs „Gazprom“ ()
Prezidento Donaldo Trumpo administracija sukūrė naujas ekonominio spaudimo Kremliui priemones, kuris iki šiol nerodė jokio noro nutraukti karą prieš Ukrainą.

© Boevaya mashina (CC BY-SA 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gazprom_HQ_1.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vašingtono parengtos sankcijos paveiks „Gazprom“ ir neįvardytas „dideles bendroves“, dirbančias su gamtos ištekliais, taip pat bankininkystės sektoriaus bendroves.
Apie tai „Reuters“ pranešė Baltuosiuose rūmuose esantys šaltiniai, kurie neatskleidė savo vardų.
Tačiau kol kas neaišku, ar parengtos priemonės sulauks Trumpo pritarimo.
„Tai visiškai jo sprendimas“, – teigė vienas JAV pareigūnas.
Kitas šaltinis patikslino, kad JAV Nacionalinio saugumo taryba dalyvauja sankcijų procese ir „bando koordinuoti keletą papildomų baudžiamųjų priemonių prieš Rusiją“.
|
„Nuo pat pradžių prezidentas aiškiai pareiškė esąs įsipareigojęs siekti visapusiško ugnies nutraukimo. Mes nekomentuojame vykstančių derybų detalių“, – sakė tarybos atstovas Jamesas Hewittas.
„Bloomberg“ šaltiniai teigė, kad Trumpo komanda parengė kelis scenarijus, kaip padidinti ekonominį spaudimą Rusijai, siekiant paskatinti ją pradėti taikos derybas, tačiau detalių nepateikė.
Anksčiau respublikonų senatorius Lindsey Grahamas pareiškė, kad jei Kremlius atsisakys nutraukti karą, JAV Senatas palaikys „griaunamų“ sankcijų Rusijai įvedimą, įskaitant 500 procentų muitus prekėms, importuojamoms į JAV iš šalių, kurios perka naftą, dujas ar uraną iš Rusijos.
Po to Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jean-Noël Barrot paskelbė, kad ES rengia naują – jau 17-ąjį – sankcijų Rusijai paketą. Jis teigė, kad Briuselis derins naujus apribojimus su Grahamo paskelbtomis priemonėmis.
„Pažadėjau senatoriui Lindsey Grahamui, kad bandysime susitarti dėl abiejų sankcijų paketų turinio ir laiko“, – sakė Barrot.
„Gazprom“, nepaisant faktinio Europos rinkos praradimo po karo Ukrainoje pradžios, balandžio 30 d. pranešė, kad 2024 m. uždirbo 1,2 trilijono rublių. Metais anksčiau bendrovė užfiksavo rekordinį 629 milijardų rublių nuostolį per visą savo istoriją.