Geriau to nedarykite. Kur negalima laikyti maršrutizatoriaus? Naktį jį reikia išjungti?  ()

Šiais laikais, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, Wi-Fi maršrutizatorius tapo neatsiejama kiekvienų namų dalimi, užtikrinančia nepertraukiamą interneto prieigą. Vis dėlto, ne visi žino, kad tinkamas maršrutizatoriaus įrengimas yra itin svarbus norint pasiekti optimalų aprėpties plotą visuose kambariuose. Yra tiek palankių, tiek nerekomenduojamų vietų šiam įrenginiui. Tad kur geriausia statyti maršrutizatorių ir kokių vietų reikėtų vengti?



© Jaycee300s (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/a-router-a-monitor-and-incense-sticks-18071864/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ar saugu miegoti šalia veikiančio maršrutizatoriaus?

Nors Wi-Fi maršrutizatorių skleidžiama spinduliuotė yra palyginti nedidelė, ilgalaikis jos poveikis žmogaus organizmui kelia tam tikrų klausimų. Atsižvelgiant į tai, specialistai rekomenduoja vengti maršrutizatoriaus įrengimo miegamuosiuose kambariuose.

Kalbant apie konkretų maršrutizatoriaus spinduliuotės poveikį, mokslinių tyrimų šioje srityje dar nėra pakankamai. Yra įrodymų apie tam tikrą šiluminį efektą, tačiau dėl santykinai nesenos Wi-Fi technologijos plėtros, ilgalaikis jos poveikis sveikatai dar nėra iki galo ištirtas.

Vietos, kurių reikėtų vengti įrengiant maršrutizatorių

Be miegamojo, reikėtų vengti vietų šalia šilumos šaltinių, tokių kaip radiatoriai, bei prastai vėdinamų patalpų. Aukšta temperatūra gali neigiamai paveikti įrenginio veikimą ir netgi sukelti perkaitimą.

[EU+Kuponai] Bent 2 kartus pigiau nei Lietuvoje! Stumdomų vartų automatika. Aukščiausia klasė. Paskutiniai vienetai
2493 2

Labai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Populiarus, tačiau ne pats geriausias sprendimas yra statyti maršrutizatorių šalia televizoriaus, mikrobangų krosnelės ar stacionaraus kompiuterio. Šie prietaisai gali generuoti elektromagnetinius laukus, kurie trikdo Wi-Fi signalą ir prastina aprėpties kokybę.

Taip pat svarbu atsižvelgti į namų išplanavimą ir medžiagas. Betoninės sienos yra žinomos kaip signalo slopintojos, todėl reikėtų vengti maršrutizatoriaus statymo už jų. Dėl šios priežasties nerekomenduojama įrengti maršrutizatoriaus ir virtuvėje, ypač jei ji yra viename iš kraštinių namų taškų. Toks išdėstymas gali lemti netolygų signalo pasiskirstymą ir „mirusių zonų“ atsiradimą kitose patalpose.

Ideali vieta maršrutizatoriui: kaip užtikrinti geriausią aprėptį

 

Optimaliam Wi-Fi ryšiui užtikrinti, idealiausia maršrutizatorių įrengti centrinėje namų patalpoje. Taip signalas galės tolygiai sklisti į visas puses. Taip pat rekomenduojama maršrutizatoriaus antenas nukreipti vertikaliai, o patį įrenginį pakelti maždaug pusantro metro nuo žemės. Toks išdėstymas padės išvengti signalo blokavimo ir užtikrins puikią aprėptį visuose namuose.

Galiausiai, verta pabrėžti, kad įprastas veiksmas išjungti maršrutizatorių nakčiai praktinės naudos neturi.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(1)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()