„Blogiausias amerikietiškas automobilis.“ 10 000 trūnija. Niekas jo nenori (Video)  ()

„Tesla Cybertruck“, neseniai pramintas „blogiausiu visų laikų amerikietišku automobiliu“, kelia dar daugiau problemų Elono Musko įmonei. Neparduotų automobilių kiekis ką tik viršijo istorinį 10 000 vienetų rekordą. Sandėliuose automobiliai renka dulkes, o klientai nenoriai perka elektrinius pikapus.


Tesla Cybertruck Foundation Series
Tesla Cybertruck Foundation Series
© Mr.choppers, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2024_Tesla_Cybertruck_Foundation_Series,_front_left_%28Greenwich%29.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pramonės svetainė „Electrek“ praneša, kad neparduotų „Tesla Cybertruck“ automobilių atsargos pasiekė istorinį rekordą – daugiau nei 10 000 automobilių. Vidutinė „Cybertruck“kaina siekia apie 76 000 dolerių, tai reiškia, kad „Tesla“ tokiu būdu „įšaldė“ beveik 800 mln. dolerių.

Praėjusiais metais parduoti 38 965 „Tesla Cybertruck“. Ir tai atsižvelgiant į praėjusių metų duomenis, kai „Cybertruck“ pardavimai buvo net dvigubai didesni nei dabar!

Kai kurie analitikai prognozuoja, kad ateinančiais mėnesiais galime tikėtis „Cybertuck“ gamybos sustabdymo, kuris, anot Elono Musko, turėjo būti „Tesla“ pardavimų variklis.

2023 m. lapkritį ekscentriškasis „Tesla“ vadovas kalbėjo apie „neapsakomą paklausą“ ir teigė, kad „automobilį rezervavo daugiau nei milijonas žmonių“. „Cybertruck“ pardavimo planuose buvo numatyta pagaminti iki pusės milijono vienetų per metus. Šiuo metu analitikai skaičiuoja, kad gamintojui gali kilti problemų parduodant kuklius 20 000 „Cybertruck“ vienetų Jungtinėse Valstijose per metus.

[Vokietija] Puikus būdas sumažinti šildymo sąskaitas net iki 30 %! Išmanieji radiatorių termostatai už tokias kainas, kokių Lietuvoje nebūna (Video)
3034

Nuostabiai geros kainos!

Gausus komplektas

Iš Vokietijos, retas atvejis

Greitas ir saugus pristatymas

Tuya; Zigbee; APP; Alexa; Google Home ir t. t.

Išsamiau

Remiantis tokių svetainių kaip „Tesla-info.com“, kuri vertina „Tesla“ atsargas, duomenimis, daugelis aikštelėse esančių automobilių buvo parduodami mažiausiai 4 mėnesius. Tai reiškia, kad nemaža jų dalis yra iš praėjusių metų produkcijos, o tai dar labiau apsunkina reikalą. Jiems netaikoma mokesčių lengvata (šiuo atveju – 7 500 USD), kuri JAV taikoma 2025 m. pagamintiems automobiliams. Todėl „Tesla“ privalo dar labiau sumažinti kainas ir smarkiai sumažinti pelno maržas, kad paskatintų pirkėjus pirkti praėjusių metų gamybos automobilį.

 

Tikrąją „Cybertruck“ paklausą geriausiai įrodo tai, kad prekiautojų skelbimuose nesunkiai galime rasti, pavyzdžiui, naujų vienetų iš ribotos „Cybertruck Foundation Series“ versijos, kurios gamyba baigėsi praėjusių metų spalį.

Balandžio pradžioje, išanalizavusi praėjusių metų „Cybertuck“ pardavimų duomenis, amerikiečių žurnalo „Forbes“ redakcija „Tesla“ pikapą pavadino „blogiausiu amerikietišku automobiliu“ . Modelio situacija buvo lyginama su kadaise „Ford“ sukurto prekės ženklo „Edsel“ istorija, kuris plačiai laikomas didžiausia Amerikos automobilių pramonės istorijos nesėkme. Kai 1957 m. debiutavo pirmasis modelis, „Ford“ pardavimo planuose buvo numatyta 200 000 vienetų paklausa per metus. Iš viso pirmaisiais metais buvo parduota tik 63 000 vienetų, o po dar dviejų prekės ženklas buvo likviduotas.

 

Tęsinys kitame puslapyje:




Iš tiesų sunku nematyti analogijos su „Tesla“. Prekės ženklas apskaičiavo, kad elektrinio pikapo paklausa sieks 250 000 vienetų, o per pirmuosius pilnus „Cybertruck“ buvimo rinkoje metus klientams buvo pristatyta beveik 39 000 vienetų.

„Tesla“ pastaruoju metu susiduria su didžiulėmis problemomis ir mažėjančiais pardavimais. Pirmojo ketvirčio pabaigoje „Tesla“ pelnas, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, sumažėjo rekordiniais 71 procentais. Plačiai manoma, kad „Tesla“ finansinių rezultatų žlugimas yra Elono Musko dalyvavimo politikoje rezultatas.

 

Jau rinkimų kampanijos etape turtingiausias pasaulio žmogus parėmė Donaldo Trumpo kampaniją daugiau nei 270 mln. dolerių. Musko skatinamas Amerikos administracijos pokyčių procesas, siejamas su didžiuliais atleidimais iš darbo, sukėlė protestų bangą JAV tiek prieš Eloną, tiek prieš pačią „Tesla“.

Taip pat yra daug požymių, kad būtent dėl ​​Musko dalyvavimo politikoje klientai Senajame žemyne ​​taip pat boikotuoja „Tesla“ gaminius. „Tesla“ balandžio mėnesio pardavimų rezultatus galima drąsiai apibūdinti kaip katastrofiškus. Pardavimai Švedijoje sumažėjo 81 proc., Nyderlanduose – 74 proc., Danijoje – 67 proc., o Prancūzijoje – 59 proc.

Reikėtų pažymėti, kad didžiuliai nuosmukiai buvo užfiksuoti nepaisant augančios elektromobilių rinkos ES.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(0)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()