Pirmas kartas. Grandiozinis smūgis „Lukoil“  ()

Rusija bandė eksportuoti savo naftą.


„Lukoil“
„Lukoil“
© eknutov from Eindhoven, The Netherlands, CC BY-SA 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Russian_gas_station_in_Macedonia.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Europos Sąjunga planuoja sankcijas naftos prekybininkei „Litasco“ ir „Surgutneftegaz“ už dalyvavimą „šešėliniame laivyne“.

Papildomomis priemonėmis siekiama atimti iš Kremliaus galimybę apeiti naftos sankcijas.

Kaip praneša „Bloomberg“, pagal 17-ąjį sankcijų Rusijai paketą Briuselis svarsto galimybę įvesti sankcijas „Lukoil – Litasco Middle East DMCC“ Dubajaus padaliniui, taip pat „Surgutneftegaz“ ir draudimo bendrovei VSK. Jei aptariamos priemonės bus patvirtintos, tai būtų pirmas kartas, kai „Litasco“ būtų taikomi Vakarų šalių apribojimai.

[EU+Kuponai] Bent 2 kartus pigiau nei Lietuvoje! Stumdomų vartų automatika. Aukščiausia klasė. Paskutiniai vienetai
2

Labai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Bendrovė, kuri po Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios persikėlė iš Šveicarijos į Dubajų, tyrimuose minima kaip dalyvė schemose, kuriomis siekiama sukurti vadinamąjį Kremliaus „šešėlinį laivyną“, jo pagalba Rusija bando eksportuoti savo naftą, apeidama sankcijas.

Pagal šią schemą per ofšorinių bendrovių tinklą „Lukoil“ buvo nupirkti 25 tanklaiviai. Pirkimus finansavo „Litasco“ priklausanti bendrovė „Eiger Shipping DMCC“. Vakarų žurnalistų teigimu, 97 % visų šių laivų krovinių sudarė rusiška nafta, iš kurios 82 % – „Lukoil“.

 

Taip pat ES sankcijos gali būti taikomos „Surgutneftegaz“, anksčiau įtrauktai į JAV sankcijų sąrašą, ir Rusijos draudimo bendrovei VSK, kuriai jau taikomi JK apribojimai.

Jei sankcijų sąraše bus naftos gamintojai ir prekybininkai, tai apsunkins Europos vežėjų, įskaitant Graikijos, darbą, kurie atnaujino rusiškos naftos gabenimą po to, kai jos kaina nukrito žemiau Vakarų nustatytų 60 dolerių už barelį lubų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(0)
(11)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()