„Jis ne perskilo į dvi dalis.“ „Titaniko“ skaitmeninis dvynys tyrėjams leidžia daryti naujas išvadas (Video) ()
Naujame dokumentiniame filme tyrėjai atkūrė paskutines „Titaniko“ valandas, naudodami išsamiausią iki šiol sukurtą skaitmeninį laivo modelį, rašo livescience.com.

© History X (Stop kadras) | https://www.youtube.com/watch?v=YZHd7xwc4is&ab_channel=HistoryX
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
1912 m. balandžio 10 d. 270 metrų ilgio laivas su 2240 keleivių ir įgulos narių turėjo plaukti iš Jungtinės Karalystės į Niujorką, tačiau praėjus keturioms dienoms po išplaukimo atsitrenkė į ledkalnį ir nuskendo Atlanto vandenyne. Per tragediją žuvo daugiau nei 1500 žmonių.
Nuolaužos vis dar vandenyno dugne
JAV Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos duomenimis, „Titaniko“ nuolaužos tebėra maždaug 3800 metrų gylyje.
2022 m. giliavandenių tyrimų ir žemėlapių kūrimo bendrovė „Magellan“ iš Jungtinės Karalystės sukūrė dokumentiniame filme rodomą 3D skaitmeninį modelį, kuris buvo sukurtas remiantis sonaro užfiksuotais laivo nuolaužų vaizdais.
Britų dokumentinių filmų studijos „Atlantic Productions“ kūrėjai sekė „Magellan“ komandos darbą, kai ji tris savaites skenavo laivą didžiausiame tokio pobūdžio povandeninio skenavimo projekte. „Magellan“ ir „Atlantic Productions“ skaitmeninę rekonstrukciją pirmą kartą pristatė 2023 m.
Sukūrė skaitmeninį „Titaniko“ dvynį
|
Naudodamiesi išskirtine prieiga prie pažangiausių povandeninio skenavimo technologijų, įskaitant 715 000 skaitmeniniu būdu užfiksuotų vaizdų, tyrėjai atkūrė tiksliausią kada nors sukurtą „Titaniko“ modelį: viso mastelio skaitmeninį dvynį, norėdami kuo daugiau detalių sužinoti apie „Titaniko“ katastrofą.
Sudėliojusi korpuso fragmentus tyrėjų komanda atskleidė, kad laivas perplyšo, o ne perskilo į dvi dalis. Jie taip pat rado atvirą garo vožtuvą, o tai patvirtina liudininkų pasakojimus, kad laivo inžinieriai toliau dirbo, kai „Titanikas“ skendo.
Šie inžinieriai paaukojo savo gyvybes, kad išgelbėtų kitus, palaikydami įjungtą elektrą, kad būtų galima transliuoti nelaimės signalus.
Komanda taip pat tiria šimtus išsaugotų artefaktų, tarp jų kišeninius laikrodžius, pinigines ir ryklio dantų pakabuką.
Beje, patikslinama, kad 1997-aisiais, kanadiečio Jameso Camerono režisuotame filme „Titanikas“ pavaizduotas deimantinis vėrinys, vadinamas „Vandenyno širdimi“, išgalvotas kino kūrėjų.