Beprotybė ar aviacijos ateitis? Jie nori „iššauti“ keleivius! (Video)  ()

Pirmasis naujos kartos rotacinio detonacinio variklio RDE bandymas Jungtinėse Valstijose, kurį atliko startuolis „Venus Aerospace“, buvo labai sėkmingas. Novatoriškos technologijos leidžia gerokai sutrumpinti kelionių lėktuvu laiką, nes tūkstančius kilometrų galima įveikti vos per vieną valandą.


Bandymo metu
Bandymo metu
© Ekrano kopija | https://x.com/VenusAerospace/status/1922750767783608548/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Hiustono startuolis „Venus Aerospace“, įkurtas 2020 m., ką tik padarė proveržį hipergarsinių technologijų srityje.

2025 m. gegužės 14 d. jų naujos kartos rotacinio detonavimo raketinis variklis (RDE, rotating detonation engine) sėkmingai atliko pirmąjį realaus pasaulio bandymą JAV.

Tai žingsnis siekiant sutrumpinti skrydžių laiką – bendrovės darbuotojai paskelbė, kad bus galima keliauti tarp JAV ir JK, sutrumpinant beveik pusės dienos trukmės skrydį iki vos vienos valandos.

[EU+Kuponai] Skaniausi patiekalai akimirksniu. Tobulos elektrinės keptuvės namams ir verslui. Aukščiausia klasė ir stulbinama kaina (Video)
2112 1

Labai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

„Tai akimirka, kurios siekėme penkerius metus“, – pareiškime teigė „Venus Aerospace“ generalinė direktorė ir bendraįkūrėja Sassie Duggleby.

„Įrodėme, kad ši technologija veikia ne tik modeliavimuose ar laboratorijoje, bet ir ore. Šiuo svarbiu žingsniu žengiame dar vieną žingsnį arčiau to, kad greitieji skrydžiai taptų prieinami, įperkami ir tvarūs“.

 

Demonstracija vyko „Spaceport America“ kosmodrome Naujojoje Meksikoje. Pirmojo skrydžio bandymo metu „RDRE Venus“ sėkmingai pakilo ir nuskrido, patvirtindamas sistemos veikimą ir vientisumą. Rotaciniame detonaciniame variklyje degalų detonacija vyksta variklio viduje specialiuose koncentriniuose cilindruose. RDE siūlo geresnį našumą ir kompaktiškumą.

 

 

Startuolis pabrėžia, kad bandymas „Spaceport America“ parodė, jog detonaciniai varikliai hipergarsinių kelionių kontekste nebėra tik teorija. „Venus Aerospace“ tikslas dabar yra pagaminti keleivinį lėktuvą „Stargazer M4“, kuris pasieks 4 machų greitį (apie 4900 km/val.). Bendrovė siekia „sudaryti sąlygas transporto priemonėms skristi greičiu, kuris nuo įprasto kilimo ir tūpimo tako viršija garso greitį 4–6 kartus“.

„Venus Aerospace“ kuria daugkartinio naudojimo hipergarsinę technologiją, kuri pakeis ir iš naujo apibrėš aviacijos, gynybos ir kitų sričių ribas“, – tikina startuolis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(0)
(7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()