Branduolinė revoliucija įvyks Europoje. Radioaktyviųjų atliekų užteks dešimtmečiams  ()

Novatoriškas reaktorius veikia aukštoje temperatūroje, bet esant žemam slėgiui. Dėl to jam būdingas didelis efektyvumas ir maža gedimo rizika.



© recraft.ai (Free Tier Assets) | https://www.recraft.ai

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Europos bendrovė nusprendė pasauliui pristatyti technologiją, kuri turės įtakos Senojo žemyno, o galbūt net ir viso pasaulio energetikos sektoriui. Svarbiausia informacija? Idėja yra panaudoti branduolines atliekas, kurios kitu atveju būtų saugomos giliai po žeme. Tačiau šiuo atveju jos bus naudojamos daug naudingiau.

Už šios idėjos slypi prancūzų ir olandų startuolio „Thorizon“ atstovai, kurie įtikina, kad jų požiūris į šią temą bus novatoriškas. Ir nesunku nustebinti tokiais patikinimais, juk kalbame apie galimą dviejų problemų sprendimą vienu metu: atsikratyti pavojingų atliekų (ar bent jau jas pakartotinai panaudoti) ir gaminti energiją, kuri galėtų iš dalies pakeisti energiją, gaunamą iš iškastinio kuro.

„Asus Zenbook A14“: Plonas, super lengvas, ištvermingas, ir su „Snapdragon“ galia (2025 UX3407 Copilot+ PC modelio APŽVALGA)

Kiek lengvas gali būti nešiojamas kompiuteris? Išbandęs naujausią „Asus Zenbook A14 UX3407 Copilot+ PC“ likau labai maloniai nustebintas tiek dizainu, tiek našumu, tiek jo ištverme.

Išsamiau

Įgyvendindami „Thorizon One“ projektą, jo inžinieriai sieks įdiegti sprendimą, kuris apibrėš būsimą išmetamųjų teršalų neišskiriančios energijos plėtros kryptį. Šiuo metu tai dar gana ankstyvoje stadijoje, nes tokie šaltiniai kaip vėjo ir fotovoltinės energijos parkai, nors jų vis daugėja, neišsprendžia ribotų tokios energijos kaupimo galimybių problemos.

Branduolinė energija taip pat vėl tampa populiari, nors kai kurios šalys (Vokietija) tik ruošiasi iš naujo paleisti reaktorius, o kitos (Lenkija) jų iš viso neturi. Taip pat negalime pamiršti radioaktyviųjų atliekų, kurios paprastai saugomos giliai po žeme, savotiškose betoninėse kapinėse, susidarymo klausimo. Jos ten patalpinamos ir tuo idėjos baigiasi.

 

Tačiau prancūzai ir olandai nori pasirinkti kitą kelią. Jų nuomone, daug geresnis sprendimas būtų naudoti nedidelį modulinį išlydytos druskos reaktorių, kuriame būtų naudojamos esamos panaudoto branduolinio kuro atsargos, sumaišytos su toriu. Tokiu būdu būtų galima pagaminti 100 megavatų elektros energijos. Šio kiekio pakaktų 250 000 namų ūkių aprūpinti energija daugiau nei 40 metų. Taigi kalbame apie didelį miestą, kuris tokią energiją galėtų naudoti kelis dešimtmečius.

Panaudotas branduolinis kuras, nepaisant savo pavadinimo, nėra toks nenaudingas, kaip gali atrodyti. Jis išlaiko apie 90 % pradinės energijos. Šioje versijoje jis nebėra patrauklus klasikinių reaktorių požiūriu, tačiau „Thorizon“ įrenginys veikia visiškai kitais principais. Kalbant apie aukščiau pateiktus skaičius, jie pagrįsti tikėtino atliekų kiekio visoje Europoje įvertinimais.

 

Novatoriškas reaktorius veikia aukštoje temperatūroje, bet esant žemam slėgiui. Dėl to jam būdingas didelis efektyvumas ir maža gedimo rizika. Jei taip atsitiktų, druska sukietėtų ir laiku sustabdytų bet kokius radioaktyviųjų medžiagų nutekėjimus. Reaktoriuje esantys keičiami įdėklai užpildomi išlydyta druska ir panaudoto kuro mišiniu. Kai turinys išseks, laikas pakeisti „kasetę“. „Thorizon One“ statybos, jei viskas vyks pagal planą, prasidės vėliausiai 2030 m.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(0)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()