Skraidantis automobilis „Transition“ gavo leidimą važinėti gatvėmis (Video)  (4)

JAV įmonės „Terrafugia“ kūrinys, skraidyti galintis automobilis, pavadintas „Transition“ gavo JAV Eismo priežiūros tarnybos eksploatacijos leidimą ir taip tapo lygiaverčiu kelių eismo dalyviu. Pernai jis jau buvo gavęs Aviacijos administracijos leidimą skraidyti, klasifikuojant jį kaip lengvą sportinį lėktuvą, taigi antrasis leidimas atveria galimybes „Terrafugia“ pradėti jo gamybą ir siūlyti vartotojams.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Transition“ virsta lėktuvu, išskleidęs sparnus, kurių mojis – 8 metrai, o suglaustais sparnais jo plotis toks pat, kaip ir automobilio – 2,3 metro. Tiesa, gamintojui teko pateikti papildomų duomenų, kad organinio stiklo (plexiglas) langai yra saugūs, taip pat ir specialios nusileidimui pritaikytos padangos yra tinkamos važinėti greitkeliais.

Nors „Terrafugia“ kol kas neskelbia, kas galėtų būti potencialūs tokio skraidančio automobilio (nors jį galima vadinti ir važinėjančiu lėktuvu) naudotojai, neabejotina, kad tai turėtų būti pasiturintys inovacijų mėgėjai, norintys greitai pasiekti tolimesnes vietas, į kurias paprastai reiktų ir važiuoti, ir skristi.

Gavusi patvirtinimus iš abiejų agentūrų, „Terrafugia“ teigia netrukus pradėsianti gamybą ir pristatysianti skraidančius automobilius pirmiesiems klientams kitais metais. Jo kaina – 250000 JAV dolerių, o norintys būti pirmaisiais jau kviečiami įmokėti užstatą.

Aut. teisės: MokslasPlius
MokslasPlius
(0)
(0)
(0)

Komentarai (4)

Susijusios žymos: