Jis liks laužu Baltijos jūros dugne. Gudrus Vokietijos kanclerio žingsnis ()
Sumaniai permetė karštą bulvę į Europos lygmenį.

© Michael Lucan (CC BY-SA 3.0 DE) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:20240417-Friedrich_Merz_1808.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Jis liks laužu Baltijos jūros dugne. Gudrus Vokietijos kanclerio žingsnis
Susidūrusi su kylančiu Amerikos ir Rusijos investuotojų susidomėjimu „Nord Stream“ dujotiekio „atgaivinimu“, Vokietijos vyriausybė palaiko ES draudimą eksploatuoti šį dujotiekį. Taigi, kancleris Friedrichas Merzas sumaniai permetė karštą bulvę į Europos lygmenį.
„Financial Times“ rašo apie užkulisius, susijusius su prarastomis Rusijos investicijomis. Pasak laikraščio cituojamų Vokietijos pareigūnų, artimų šiam klausimui, kancleris Friedrichas Merzas nori iš karto užgniaužti bet kokias diskusijas Vokietijoje apie investicijų atnaujinimo naudą. Todėl naujoji Vokietijos vyriausybė remia „Nord Stream“ eksploatavimo draudimą ES lygmeniu būsimame sankcijų pakete. Be to, nors Vokietijai jis nepriklauso, jis kerta jų teritoriją ir turi būti sertifikuotas – procesas, kuris buvo sustabdytas 2022 m.
Kas nori atnaujinti „Nord Stream“?
|
Amerikos investuotojai, taip pat ir Vladimiro Putino draugas Mathias Warningas, yra suinteresuoti atnaujinti investicinę veiklą. Jo planas buvo pasiekti Donaldo Trumpo komandą per amerikiečių verslininkus. Aukšto rango JAV administracijos pareigūnai žino apie šią iniciatyvą ir laiko ją santykių su Maskva atkūrimo dalimi. Tyrimą atliekančių žurnalistų pranešimuose teigiama, kad Amerikos pusė aktyviai dalyvavo derybose.
Merzui tai labai nemaloni situacija, nes ji sukuria vidinį ir išorinį spaudimą. AfD, kuri gavo 20 proc. praėjusiuose rinkimuose garsiai pasisakė už investicijų grąžinimą. Kaip rašo FT, Merzas bet kokia kaina norėjo šį klausimą spręsti Europos lygmeniu, kad nereikėtų priešintis vien amerikiečių ir rusų spaudimui.
Savo ruožtu Ursula von der Leyen praėjusią savaitę pareiškė, kad „Nord Stream“ bus naujojo sankcijų paketo dalis. JOS apimtų rusų Šveicarijos bendrovę „Nord Stream 2 AG“, kuriai priklauso dujotiekis, taip pat kitas bendroves, kurios bandys atnaujinti eksploataciją. Oficialios diskusijos tarp EK ir valstybių narių atstovų šiuo klausimu turėtų prasidėti šį savaitgalį.