Beprotiška žinia. „JAV leido Rusijai“  ()

Vašingtonas dabar turi „prezidentą, kuris Vengriją laiko draugu“.


Branduolinio kuro kasetės
Branduolinio kuro kasetės
© RIA Novosti archive, image #132603/Ruslan Krivobok/CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:RIAN_archive_132603_Nuclear_power_reactor_fuel_assembly.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-07-01 Beprotiška žinia. „JAV leido Rusijai“  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jungtinės Valstijos leido keletui Rusijos bankų, kuriems taikomos sankcijos, vykdyti operacijas, susijusias su „Paks-2“ atominės elektrinės statyba Vengrijoje. Atitinkamą licenciją penktadienį, birželio 27 d., išdavė OFAC, JAV Iždo departamento Užsienio turto kontrolės skyrius.

Remiantis dokumentu, „Gazprombank“, „Vnesheconombank“, „Sovcombank“, „Sberbank“, VTB, „Otkritie Bank“, „Alfa-Bank“, „Rosbank“, „Zenit Bank“ ir „Saint Petersburg Bank“ galės prižiūrėti Vengrijos AE statybą iki 2025 m. gruodžio 19 d.

Šio projekto sankcijų išimtis taip pat padaryta Nacionaliniam kliringo centrui ir draudimo bendrovėms, priklausančioms išvardytoms kredito įstaigoms.

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
2312 9

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

Rosatom“, statanti AE Vengrijoje, patvirtino apribojimų panaikinimą. Pačiai valstybinei korporacijai JAV sankcijos netaikomos, nes JAV perka sodrintą uraną iš Rusijos.

Tačiau prieš tai Vašingtonas blokavo „Paks-2“ įgyvendinimą, neleisdamas atlikti mokėjimų „Rosatom“ per sankcionuotus bankus.

Taigi, ankstesnėje OFAC licencijos versijoje buvo aiškiai nurodyta, kad „Gazprombank“ gali vykdyti su civiline branduoline energija susijusius sandorius, išskyrus atomines elektrines Vengrijoje. Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto teigė, kad tokį sprendimą „dėl politinių priežasčių“ priėmė JAV prezidento Joe Bideno administracija.

 

Tačiau, anot jo, Vašingtonas dabar turi „prezidentą, kuris Vengriją laiko draugu“. P. Szijjarto išreiškė dėkingumą Donaldui Trumpui už apribojimų panaikinimą.

„Rusijoje ir Prancūzijoje tęsiama didelės įrangos, reikalingos „Paks-2“ AE, gamyba. Dabar statyba gali įgauti naują impulsą“, – pridūrė Vengrijos užsienio reikalų ministerijos vadovas.

Rusija ir Vengrija 2014 m. pasirašė susitarimą dėl dviejų naujų energijos blokų Nr. 5 ir 6 „Paks-2“ statybos. Bendra projekto kaina siekia 12,5 mlrd. eurų.

 

2022 m. rugpjūtį Vengrijos atominės energijos agentūra išdavė „Rosatom“ licenciją statyti blokus, o 2023 m. gegužę Europos Komisija patvirtino susitarimų dėl AE statybos ir projekto finansavimo pakeitimus.

Tų pačių metų lapkritį tapo žinoma, kad Vengrijos vyriausybė ir Rusijos valstybinė korporacija pasirašė darbų grafiką. Dviejų naujų AE blokų prijungimas prie tinklo numatytas 2030-ųjų pradžioje.

Tačiau 2024 m. lapkritį „Gazprombank“, per kurį buvo vykdomi Rusijos ir Vengrijos atsiskaitymai dėl projekto, pateko į JAV sankcijų taikymo sritį, o tai sukėlė abejonių dėl jo įgyvendinimo.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(0)
(4)
(-4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()