„Windows 10“ nuversta nuo sosto. Ji nebėra populiariausia operacinė sistema  ()

Daugelį metų „Windows 10“ didžiavosi populiariausios pasaulyje operacinės sistemos titulu. Toks jis išliko iki šiol, kai buvo nuversta nuo sosto.



© dinesh, CC BY-SA 3.0 | https://www.hdwallpapers.net/technology/windows-10-official-wallpaper-821.htm

Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-07-12 „Windows 10“ nuversta nuo sosto. Ji nebėra populiariausia operacinė sistema  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Prieš kelerius metus debiutavusi „Windows 11“ užėmė pirmąją vietą.

Šiais metais „Windows 10“ švenčia 10-ąjį jubiliejų ir jau daugelį metų yra populiariausia „Microsoft“ operacinė sistema (pagal versijas). Naujesnė „Windows 11“ ilgą laiką atsiliko ir prireikė kelerių metų, kad gautų tokį patį populiarumą. Ta akimirka atėjo.

Naujausi „Stat Counter“ paskelbti duomenys nepalieka jokių abejonių. „Windows 11“, praėjus beveik ketveriems metams po debiuto, pagaliau sugebėjo nuversti savo „vyresnįjį brolį“. Naujausios „Microsoft“ „Windows“ versijos dalis 2025 m. birželį išaugo iki 52 %. Tačiau „Windows 10“ sumažėjo ir dabar sudaro 44,59 %.

[EU+Kuponai] Tik nuo 97€! Vėjo jėgainių rinkiniai. Turėkite energetinę nepriklausomybę visur, kur tik jums reikia
6324 7

Fantastiškai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Tai taikoma visiems kompiuteriams visame pasaulyje, kaip „Stat Counter“ stebi jau daugelį metų. Pasirinktoms vartotojų grupėms „Windows 11“ jau buvo įsitvirtinusi kaip lyderė. Pavyzdžiui, naujausia „Microsoft“ „Windows 11“ versija tapo populiariausia tarp žaidėjų 2024 m. rugsėjį.

2023 m. spalį sužinojome, kad daugiau nei 400 milijonų įrenginių visame pasaulyje naudoja „Windows 11“. Tai jau parodė, kad šios operacinės sistemos diegimas buvo lėtesnis nei „Windows 10“. Ankstesnės „Windows“ versijos šį etapą pasiekė jau praėjus metams po jų išleidimo.

 

Lėtesnis „Windows 11“ diegimas daugiausia buvo susijęs su didesniais aparatinės įrangos reikalavimais. „Microsoft“ įvedė privalomą TPM ir susiaurino palaikomų procesorių sąrašą iki naujesnių procesorių. Tai neleido daugeliui senesnių kompiuterių naudotojų pereiti prie naujos versijos.

„Microsoft“ pratęsė „Windows 10“ palaikymą

„Windows 10“ yra operacinė sistema, kurią „Microsoft“ planavo palaidoti 2025 m. rudenį. Nemokamas aptarnavimas ir atnaujinimai (be papildomo mokesčio) turėjo tada baigtis. Neseniai bendrovė persigalvojo ir pratęsė šį laikotarpį vieneriems metams.

 

„Microsoft“ pridėjo papildomus metus „Windows 10“ naudotojams palaikymo, o tai reiškia, kad jie iki 2026 m. rudens gaus nemokamus saugos atnaujinimus. IT milžinė teigia, kad tai daroma siekiant pailginti atsarginių kopijų kūrimo laiką. Iš tikrųjų bendrovė neturėjo didelio pasirinkimo, atsižvelgiant į didelę šios „Windows“ versijos rinkos dalį.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(0)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()