„Man drebėjo keliai ir džiūvo burna.“ Į Klaipėdą plaukusius keliautojus persekiojo rusų povandeninis laivas  ()

Spėjama, kad tai buvo Rusijos karinis laivas.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Unknown author (CC BY 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Russian_Navy_Submarine_Ufa.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-07-15 „Man drebėjo keliai ir džiūvo burna.“ Į Klaipėdą plaukusius keliautojus persekiojo rusų povandeninis laivas  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Birželio pabaigoje Rusijos išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje, netoli Kaliningrado, vokiečių keliautojams Gerdui ir Ankei Schekahnams teko išgyventi tikrą košmarą. Poros jachtą agresyviai persekiojo be ženklų plaukęs povandeninis laivas, pranešė pora vokiečių leidiniui „Tagesspiegel“.

Spėjama, kad tai buvo Rusijos karinis laivas.

Incidentas įvyko keliautojams plaukiant iš Lenkijos Vladislavovo uosto į Klaipėdą – 110 jūrmylių atstumą jie tikėjosi įveikti per 22 valandas.

Tai ne pirma tokia jų kelionė. Vasaros metu jie dažnai plaukiojo po Baltijos šalis savo „Malö 40 „Emaloca“ jachta, visada kirsdami išskirtinę ekonominę zoną prie Kaliningrado, kuri priklauso Rusijai. Jiems tai leidžiama, nes, skirtingai nei 12 mylių zona, ši zona nėra jokios valstybės suverenios teritorijos dalis.

[EU+Kuponai] Prasidėjo! „June Mega Sale“ išpardavimas. Iki 70 % nuolaidos, geriausi daiktai ir 100 € prizai. Paskubėkite, pasiūla ribota!
7243

„June Mega Sale“!

Galioja iki 2025-06-30

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

Prizai iki 100€

Išsamiau

Tačiau šį kartą įplaukę į Rusijos ekonominę zoną, keliautojai pirmiausia pastebėjo juodus dūmus, vėliau – pilką povandeninio laivo bokštelį, artėjantį prie jų jachtos stačiu kampu. Pasak jų, ant povandeninio laivo nebuvo jokių valstybinių ar karinių ženklų.

G. Schekahnas bandė susisiekti su povandeniniu laivu per radiją, kai atstumas tarp laivų sumažėjo iki vienos jūrmylės, tačiau atsako negavo. Jachta bandė pakeisti kursą, kad išvengtų susidūrimo, bet tuo metu laivas staigiai sustojo, o kai vokiečių jachta grįžo į ankstesnį kursą – rusų laivas pradėjo judėti lygiagrečiai. Tokia įtampa truko apie pusvalandį, kol povandeninis laivas pasuko kita kryptimi.

„Man drebėjo keliai ir džiūvo burna“, – prisiminė A. Schekahn.

 

Vėliau šeima dar matė karinių laivų siluetus horizonte, tačiau daugiau tiesioginio dėmesio iš jų nesulaukė. Jachtai įplaukus į Lietuvos teritorinius vandenis, jie per radiją išgirdo nutildytą lenkų jūrininko perspėjimą visiems netoliese esantiems laivams. Pasak vokiečių, jūrininko balse buvo aiškiai girdima įtampa – jie suprato, kad kalbama apie Rusijos karo laivų aktyvumą.

Atplaukę į Klaipėdą, Schekahnai sulaukė vietinio jūrininko klausimo, ar rusai nebandė jų provokuoti. Situacija, kuri juos „visiškai pribloškė“, čia jau tapusi nauja norma, rašo „Tagesspiegel“.

Lenkijos uostuose, pavyzdžiui, Kolobžego uoste, asmens tapatybės dokumentai ir pasai kruopščiai tikrinami prie pat prieplaukos ir sudaromi jų sąrašai.

„Koks buvo paskutinis uostas, koks kitas?“ – viską skrupulingai fiksavo Lenkijos valdžios institucijos, paliudijo Schekahnai.

 

Tuo metu Klaipėdoje dirba „Frontex“ darbuotojai. Tai dar vienas naujas vaizdas Baltijos šalyse patyrusiems jūreiviams.

Fregatos kapitonas Steffenas Lange iš Karinių jūrų pajėgų vadavietės Hamburge vis dėlto nėra nustebintas povandeninių laivų persekiojimo.

„Padėtis Baltijos jūroje yra įtempta, – prabrėžė jis ir atkreipė dėmesį į plačiai užfiksuotus GPS navigacijos ir AIS sutrikimus. – Centrinėje ir rytinėje Baltijos jūros dalyje, geografiškai esančioje netoli Rusijos, tai ypač pastebima.“

Pasak jos, situacijos Baltijos jūroje „nebegalima lyginti su taikos laiku“.

„Tai jau labiau primena Šaltojo karo sąlygas“, – pažymėjo jis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(2)
(0)
(2)

Komentarai ()